Rolkarze wyjechali na ulice Warszawy! Kierowcy skierowani na objazdy

2022-06-23 21:30
Rolkarze wyjechali na ulice Warszawy! Kierowcy skierowani na objazdy
Autor: Amadeusz Calik/Super Express Rolkarze wyjechali na ulice Warszawy! Kierowcy skierowani na objazdy

Kilka minut po godzinie 20 rozpoczął się 26-kilometrowy przejazd rolkarzy biorących udział w Nightskating Warszawa. Kierowcy kilku dzielnic musieli zostać skierowani na objazdy, a pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów. Na ulice stolicy wyjechało kilkaset osób!

Nightskating Warszawa. Miłośnicy rolek i wrotek wyjechali na miasto

Rolkarze i wrotkarze opanowali ulice Warszawy. – Pamiętajcie, że dziś poziom 2 - średnio zaawansowany. Oznacza to, że na naszej 26 km trasie mogą pojawić się większe wzniesienia, podjazdy i zjazdy z wiaduktów. Tempo ok. 12-14 km/h – przekazali w mediach społecznościowych organizatorzy Nightskating Warszawa chwilę przed rozpoczęciem jazdy.

Zbiórka uczestników odbyła się tradycyjnie o godz. 19:30 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie rolkarze i wrotkarze pojawili się w trzech dzielnicach: Śródmieścia, Pragi-Północ i Pragi-Południe.

Trasa prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Grochowska, Płowiecka, Ostrobramska, Fieldorfa, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, Wybrzeże Helskie, Ratuszowa, Jagiellońska, Starzyńskiego, Most Gdański, Słomińskiego, Międzyparkowa, Bonifraterska, Świętojerska, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska i Krakowskie Przedmieście.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trzymam formę, bo czytam „Super Express”. 84-latek z Warszawy codziennie na rowerze pokonuje 50 km [ZDJĘCIA]

Na ulice wyjechało kilkaset osób

W tym roku warszawiaków będzie czekać jeszcze kilka przejazdów. Zaplanowano bowiem je na 30 lipca, 1 września, 15 września i 1 października, jako kończący sezon rolkarski.

Warto wspomnieć również, że projekty rolkowe pojawiły się w budżecie obywatelskim: cykl rolkowych przejazdów po Warszawie oraz cykl darmowych warsztatów rolkowych przygotowujących do Nightskating Warszawa. Przypominamy, że w głosowaniu możecie wziąć udział tylko do 30 czerwca!

Liczymy na Wasze wsparcie - jeśli chcecie aby rolkowe imprezy pod szyldem Nightskating Warszawa w 2023 roku odbywały się częściej - prosimy o Wasze głosy – dodają organizatorzy akcji sportowej.

Tysiące rolkarzy na ulicach Warszawy. Nightskating na Pradze
Sonda
Umiesz jeździć na rolkach albo wrotkach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE