Wielkie ptaszysko nad Warszawą. Ten kolos pojawił się tu pierwszy raz w historii!

i

Autor: Shutterstock

Co on tu robi?

Sensacja nad Warszawą. Gigantyczny ptak pojawił się tu po raz pierwszy. Jest groźny!

2023-11-30 10:05

Sensacja nad Warszawą. Na stołecznym niebie pojawił się wielki ptak. Ornitolodzy mówią zgodnie: to pierwszy raz w historii, gdy widziany jest nad miastem. I choć najpierw pomylono go z naszym dumnym bielikiem, to nie pochodzi z Polski. To sęp i przyleciał tu z południa Europy. Co ten wielki padlinożerca robi w Warszawie?!

Warszawa. Sęp nad stolicą. To pierwszy raz w historii!

Wielki padlinożerca, który przylaciałdo Warszawy naturlanie występuje mna półwyspie Iberyjskim, Bałkanach i w Turcji. Mowa o sępie kasztanowatym. W ubiegłych latach co jakiś czas był widywany w Polsce. Na Mazowszu widziano go m.in. w 2021 r. w okolicach rezerwatu Wyspy Świderskie. Teraz przylaciał nad miasto, a wypatrzył go miłośnik zwierząt Krzysztof Dziekan. Zdjęcie okazałego ptaka opublikował w mediach społecznościowych.

Wcześniej nad Mazowsze widziano też sępa płowego. Pisaliśmy o tym wydarzeniu na łamach "Super Expressu" w 2018 r. Zazwyczaj żyje w suchych górach Europy, Azji i Afryki. Wtedy wypatrzyli go leśnicy pod Płockiem. - Mógł przylecieć w okolice Płocka nawet z Afryki - mówił Zbigniew Suchodolski z Nadleśnictwa Płock.  Wizyta tego egzotycznego gościa wprawiła ich w osłupienie. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Czy w przyszłości możemy spodziewać się więcej takich przybyszy z dalekich krain? Wszystko wskazuje na to, że tak! Wszystkiemu winne miają być zmiany klimatyczne.

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają