Siedlecki gang rozbity, aż 11 osób zostało zatrzymanych! Zarabiali kokosy na narkotykach i prostytucji

i

Autor: CBŚP Siedlecki gang rozbity, aż 11 osób zostało zatrzymanych! Zarabiali kokosy na narkotykach i prostytucji

Wielkie uderzenie w seksbiznes. CBŚP popsuło święta gangsterom

2021-12-23 18:22

Mocny cios w bandyterkę na Mazowszu, aż 15 osób z zarzutami, 11 aresztowanych! Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zbrojny gang handlarzy narkotyków, którzy „dorabiali” także na prostytucji. Łącznie za kratami jest już 40 osób z tej hermetycznej bandy, a to wszystko za sprawą wielkich akcji CBŚP.

Na trop bandytów wpadli funkcjonariusze stołecznego Centralnego Biura Śledczego Policji. Stołeczni policjanci pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Warszawie od dłuższego czasu deptali po piętach siedleckiej mafii. Gangsterzy mieli na koncie wiele przestępstw. Ich szajka składała się z bezwzględnych bandytów.

- Rozpracowanie wymagało intensywnych i skomplikowanych działań, bo grupa była hermetyczna - mówi rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz. - Podejrzani tworzyli sieć tzw. mieszkaniówek - dodaje. To agencje towarzyskie, które działały pod przykrywką agencji nieruchomości. Tam kobiety przyjmowały klientów i oddawały część uzyskiwanych dochodów gangsterom.

Zatrzymali szefa gangu na zakupach

Zatrzymani usłyszeli całą serię zarzutów. Obejmują one m.in. przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, handel i produkcję narkotyków oraz czerpanie korzyści z nierządu. Pierwsze zatrzymania miały miejsce już rok temu. Wtedy herszt bandy wpadł na świątecznych zakupach w Galerii Mokotów. Kilka dni temu uzbrojeni agenci CBŚP znów popsuli święta gangsterom. Wywlekli o poranku z mieszkań 15 kolejnych osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty, 11 zostało tymczasowo aresztowanych. Tym razem chodziło głównie o wprowadzenie do obrotu ok. 85 kg różnego rodzaju narkotyków. 

Sonda
Czy obecnie w Polsce przestępczość jest większym problemem, niż w latach 90.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE