Słowik, Wańka i Parasol aresztowani. Sąd zdecydował

i

Autor: CBŚP "Słowik", "Wańka" i "Parasol" aresztowani. Sąd zdecydował / zdjęcie ilustracyjne

Bossowie "Pruszkowa" zatrzymani

"Słowik", "Wańka" i "Parasol" aresztowani. Sąd zdecydował

2022-11-24 11:24

W środę, 23 listopada, Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Krajowa potwierdziły informacje o zatrzymaniu ponad 20 osób, wśród których znaleźli się bossowie pruszkowskiej mafii - Andrzej Z. ps. Słowik, Leszek D. ps. Wańka i Janusz P. ps. Parasol. Zapadła decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu.

"Słowik", "Wańka" i "Parasol" tymczasowo aresztowani

O zatrzymaniu trzech bossów pruszkowskiej mafii pisaliśmy w środę (23 listopada). Dzień później media obiegła informacja o ich tymczasowym aresztowaniu. "Wobec wszystkich moich trzech klientów został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" - poinformowała w czwartek Polską Agencję Prasową mec. Julia Dekoninck, obrończyni "Słowika", "Wańki" i "Parasola".

Zapowiedziała też złożenie zażalenia na tę decyzję. "Według nas decyzja o areszcie jest niesłuszna" - powiedziała.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z grupą przestępczą i handlem narkotykami.

Bossowie pruszkowskiej mafii zatrzymani

W środę (23 listopada) Prokuratura Krajowa potwierdziła, że Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, a wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. PK zaznaczyła, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie oraz, że zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty.

Prokuratura Krajowa zaznaczyła też, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach bossów pruszkowskiej mafii informował już we wtorek (22 listopada) portal tvp.info. "Bossowie "Pruszkowa" mieli zostać zatrzymani w swoich domach" - podał wówczas portal.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają