Tak kolej upodliła pasażerów. Jechali do pracy jak BYDŁO [ZDJĘCIA]

2019-09-03 12:55 Mateusz Dolak (mdolak@grupazpr.pl)
Tłok na stacji PKP Rembertów
Autor: Czytelnik

Mieszkańcy Rembertowa mają dość! Podróż koleją z dzielnicy to dla nich mordęga. Walka o miejsce w pociągu, oczekiwanie na opóźnione składy, a także niepewność, czy wejdą na pokład - to codzienność dojeżdżających do pracy i szkoły ze stacji PKP Rembertów.

>>> Możesz nas zainteresować swoim problemem. Napisz tutaj <<<

Dramatyczną sytuacją mieszkańców dzielnicy zainteresował nas nasz czytelnik Adrian. - Stacja Warszawa Rembertów. Pociągi się jak zwykle spóźniają, czasami nawet po pół godziny, albo w ogóle nie przyjeżdżają. To już norma od jakiegoś czasu, ale największym problemem jest to, że przez te spóźnienia i odwołania, składy są codziennie aż do samego końca wypchane ludźmi. Nie da się wsiąść, a jak ktoś jest w środku to już nie wysiądzie. Ludzie Cię nie wypuszczą, bo boją się o swoje miejsce - napisał rozwścieczony pasażer.

W drugi dzień roku szkolnego, pomiędzy godziną 7 a 8 nie dało się wejść do pociągów. Ludzie czekali na kolejne składy. Niektórzy z powodu zamieszania, spóźnili się do pracy.

Jeden wielki horror

- Jakiś czas temu SKMki (pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej należące do ZTM) całkiem przestały stawać na stacji Warszawa Rembertów. Jechały tylko dwa pociągi dziennie wyłącznie na wschodnią - o 4 i 5 w nocy. Na dniu były tylko KMki (składy Kolei Mazowieckich) które jechały co kilka godzin. Jednym słowem to jeden wielki horror. Nie tylko ja tak uważam, wszyscy mieszkańcy mają już tego dosyć - podkreśla w rozmowie z naszą redakcją Adrian. 

Mężczyzna dodaje, że PKP i ZTM nic z tym nie robi. Uważa, że brakuje zastępczych pociągów, a zastępcze autobusy stoją w korkach, co jest kolejnym problemem w Rembertowie.

- Codziennie te same wielkie korki ciągną się przez naszą niewielką dzielnicę od 6 do 10 rano. Autobus za autobusem stoi i się ruszyć nie może. Przejazd jednego przystanku może trwać nawet do 40 minut - wylicza pasażer.

O komentarz poprosiliśmy zarówno Koleje Mazowieckie jak i Zarząd Transportu Miejskiego. Problemy w Rembertowie spowodowane są remontem torów, który od kilku lat prowadzi kolej.

- Rozkład jazdy jest podyktowany trwającymi pracami modernizacyjnymi między Warszawą Wschodnią a Rembertowem, prowadzonymi przez PKP PLK. Jeszcze do 14 września będzie kursować mniej pociągów KM (nie będą kursowały pociągi do/ze stacji Warszawa Rembertów), pozostałe będą miały zmieniony rozkład jazdy oraz wydłużony czas przejazdu na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi są obsługiwane w maksymalnym zestawieniu, jakie jesteśmy w stanie zapewnić - odpowiedziała nam Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Zobacz też : Porwanie 8-latki w Złotych Tarasach. Policja ostrzega, sprawa jest poważna