Szok!

Tak żyje się w najwęższym bloku w Polsce. W środku przeżyliśmy szok. "Bareja by się nie powstydził"

2023-09-03 16:01

To zdecydowanie najwęższy blok w Polsce! Przy skrzyżowaniu ul. Barei i Odkrytej na warszawskiej Białołęce stoi blok, który wygląda niczym z filmów znanego reżysera. Gdy spojrzymy na niego z perspektywy przylegającej do bloku ulicy, to zaczniemy przecierać oczy ze zdumienia. Blok wygląda na cienki jak naleśnik. Jednak, gdy tylko nieco zmienimy perspektywę okaże się, że budynek może nasz zaskoczyć. Gdy weszliśmy do środka, przeżyliśmy szok.

Warszawa. Najwęższy blok w stolicy. Wygląda jak naleśnik

Bliskość ulicy Barei spowodowała, że wielu złośliwych nazywa blok największym pomnikiem reżysera. Trudno się dziwić, bo blok wygląda, jak klocek lub tekturowe pudło zapałek. Gdy tylko przejdziemy kawałek dalej okazuje się jednak, że to iluzja optyczna i mamy do czynienia ze sporej wielkości normalnym blokiem o 7 piętrach.

Jeszcze większy szok przeżyjemy wchodząc do środka. Okazuje się, że klatki schodowe są całkiem przestrzenne i wygodne, a na 6 piętro dojeżdża dwudrzwiowa winda. Obok bloku stoi bliźniaczy budynek. W pobliżu jest plac zabaw, las i dużo zieleni.

Budynek swoim specyficznym wyglądem od kilku lat robi furorę w mediach społecznościowych. Jego zdjęcia obiegły wiele grup na Facebooku i kont na Instagramie. W większości przypadków budzi szczery uśmiech. A Wy co sądzicie o tym niecodziennym bloku?

Najwęższy blok w Warszawie. Wygląda jak naleśnik. W środku przeżyliśmy szok
Sonda
Co wolisz - mieszkanie w bloku czy dom?