Trąba powietrzna na Mazowszu! Połamane drzewa, uszkodzony maszt internetowy i dachy

i

Autor: Sunrae/cc0/Pixabay.com Trąba powietrzna pojawiła się w powiecie garwolińskim na Mazowszu, powodując zniszczenia na terenie gmin: Górzno i Żelechowo, zdj. ilustracyjne

Strażacy mieli dużo pracy

Trąba powietrzna na Mazowszu! Połamane drzewa, uszkodzony maszt internetowy i dachy [WIDEO]

2023-07-29 19:01

Trąba powietrzna pojawiła się w powiecie garwolińskim na Mazowszu, powodując zniszczenia na terenie gmin: Górzno i Żelechowo. Po jej przejściu strażacy mieli bardzo dużo pracy, bo połamanych zostało wiele drzew, a uszkodzeniu uległ maszt internetowy i dachy wybranych domostw. W internecie pojawiły się liczne nagrania dokumentujące przejście trąby powietrznej.

Trąba powietrzna pod Garwolinem. Połamane drzewa, uszkodzony maszt internetowy i dachy

Połamane drzewa, uszkodzony maszt internetowy i dachy - to bilans przejścia trąby powietrznej pod Garwolinem, jak informuje egarwolin.pl. Zjawisko pojawiło się na terenie gminy Górzno i Żelechowo w piątek, 28 lipca, ok. godz. 20. W internecie pojawiło się już wiele nagrań i zdjęć dokumentujących zarówno pojawienie się trąby powietrznej, jak i zniszczeń, do jakich doprowadziła. O swoich działaniach w związku z naprawą dachu w miejscowości Samorządki informowali strażacy ochotnicy z OSP Górzno. - Ponadto w gminie Żelechów doszło do trzech podobnych zdarzeń. W Nowym Goniwilku uszkodzona ściana szczytowa w budynku mieszkalnym oraz w Piastowie częściowo uszkodzone przykrycie dachu na budynku mieszkalnym oraz pustostanie - powiedział mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, którego cytuje egarwolin.pl. Jak dodaje, strażacy musieli też usuwać połamane drzewa i zabezpieczyć uszkodzony maszt internetowy.

Sonda
Boisz się anomalii pogodowych?
Mieszkańcy Wierzawic opowiadają jakie szkody wyrządziła trąba powietrzna w ich miejscowości