Tragedia na torach. Pieszy zginął uderzony przez pociąg, na ratunek nie było szans

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne Domin/SUPER EXPRESS zdjęcie ilustracyjne

Wstrząsające!

Tragedia na torach. Pieszy zginął uderzony przez pociąg, na ratunek nie było szans

2024-04-24 16:29

Tragiczny wypadek na torach. W Groszowicach pod Radomiem pociąg PKP Intercity potrącił pieszego. Mimo akcji ratunkowej niczego nie dało się zrobić. Poszkodowany zginął na miejscu. Ruch kolejowy na trasie z Lublina do Wrocławia został wstrzymany. Strażacy pomogli około 100 osobom ewakuować się do komunikacji zastępczej.

Tragedia na torach. Pieszy zginął uderzony przez pociąg, na ratunek nie było szans

Koszmar na torach rozegrał się w środę (24 kwietnia). 5 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. Mimo akcji nie udało się pomóc poszkodowanej osobie. - Doszło do potrącenia osoby przez pociąg pospieszny. Strażacy pomagali przy ewakuacji około 100 osób do komunikacji zastępczej - powiedziała mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Pieszy wpadł pod skład jadący z Lublina do Wrocławia. Pasażerowie mieli trafić do podstawionych przez kolejarzy autobusów. Nie znamy przyczyn tej tragedii. Sprawę będzie wyjaśniała policja.

Do innego zdarzenia doszło w marcu stolicy. Dwa wagony pociągu PKP Intercity wykoleiły się w Warszawie! Spowodowało to ogromne utrudnienia doskwierające pasażerom, którzy wybrali się w podróż koleją, 27 marca. Na szczęście w koszmarnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

QUIZ z wiedzy podstawowej. Czy znasz numery alarmowe? 11/11 obowiązkiem każdego!

Pytanie 1 z 11
1. Na początek coś prostego: Numer na Państwową Straż Pożarną, to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki