Trzaskowski do mieszkańców: Wszystkie autobusy wyjadą na ulicę!

2020-10-19 7:58 Damian Ryndak
Rafał Trzaskowski sesja Rady Warszawy
Autor: YouTube

Od poniedziałku na ulice wyjedzie cały dostępny tabor – zapowiedział Rafał Trzaskowski. Dzięki temu ma poprawić się sytuacja pasażerów.

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia. W strefie żółtej i czerwonej w transporcie publicznym zajętych może być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

W związku z tym w niedziele Trzaskowski poinformował, że już w poniedziałek na warszawskie ulice wyjedzie cały dostępny tabor. - Do pracy skierujemy wszystkie załogi. To oznacza, że na trasy wyjedzie 1560 autobusów, 425 tramwajów, 54 pociągi metra i 20 SKM" – poinformował. Prezydent podkreślił, że to bardzo trudny czas, ale mieszkańcom mają pomagać informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego i funkcjonariusze Straży Miejskiej. Zaapelował też do mieszkańców. - Apeluję: przestrzegajmy zaleceń. Jeśli widzisz przepełniony pojazd - nie wsiadaj" – napisał prezydent.

Poprosił też wszystkich o cierpliwość i zrozumienie. Oprócz transportu zmieniają się też zasady funkcjonowanie lokali gastronomicznych. zamknięte będą baseny i siłownie, obowiązują limity osób w transporcie publicznym, a w strefie czerwonej w sklepach. Lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godz. 6-21. Ponadto w strefie czerwonej obowiązują restrykcje w handlu. Dla sklepów o powierzchni do 100 m kw. jest to 5 osób na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - 1 osoba na 15 m kw.

PRZECZYTAJ Warszawa: Wysadził się po awanturze z ukochaną! Zwyrodniały lokator zabarykadował się w bloku na Targówku [GALERIA]