Rafał Trzaskowski sesja Rady Warszawy

i

Autor: YouTube

Trzaskowski uległ i spuścił z tonu. Najpierw ciął, teraz przywraca część inwestycji. Ale jest haczyk...

2020-09-24 13:14

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przygotował plan gigantycznych zmian w inwestycjach na kolejne klata. Kilkaset projektów przesuwa w czasie nawet o 4 lata! Niektóre oburzyły radnych. Bez ich głosów prezydent nie mógłby nic zmienić. Więc spuścił z tonu i zgodził się przywrócić część z nich. MAMY LISTĘ!

O kilka lat opóźni się budowa linii tramwajowej na Gocław i na Wilanów, budowa siedziby dla teatru TR na pl. Defilad, obwodnicy Śródmieścia, sali koncertowej dla Sinfonii Varsovii na Pradze czy budowa kładki przez Wisłę.

Ale ekipa Rafała Trzaskowskiego zaproponowała też pierwotnie radnym długą listę drobniejszych projektów - remontów ulic, placów, skwerów i szkół - których realizacja albo rozpoczęcie ma również wydłużyć się w czasie. Radni Koalicji Obywatelskiej zaoponowali! Bez ich głosów prezydent Warszawy nie mógłby zrealizować swojego projektu łatania dziury w budżecie. Więc spuścił z tonu. - Przywracamy część inwestycji, na których zależało radnym – przyznał Rafał Trzaskowski. Choć w związku z tym będzie trochę mniej pieniędzy na te mniejsze inwestycje dzielnicowe – zastrzegł.

A zatem według najnowszej autopoprawki w terminie (przynajmniej na papierze) powinna się zakończyć przebudowa tych inwestycji:

* ul. Bartyckiej,

* ul. Ciszewskiego

* przebudowa Pl. Narutowicza

* budowa ul. Nowoczłuchowskiej

* budowa ronda na ul. Krasińskiego i Przasnyskiej

* zagospodarowanie terenu nad Kanałem Żerańskim

* remont budynku USC i OPS na Ochocie

* budowa szkoły z przedszkolem przy ul. Hennela w Ursusie

* budowa hali lekkoatletycznej przy Bartoszyckiej w Wawrze.

Na sesji Rady Warszawy trwa dyskusja o zmianach w budżecie miasta.

Skarbnik miasta Mirosław Czekaj przedstawił projekt cięć, które trzeba wykonać, by załatać 1,5-miliardową dziurę w tegorocznym budżecie miasta.

Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział już zwiększenie opłat za parkowanie w centrum miasta (w przyszłym roku) i zmianę systemu opłat za wywóz śmieci (do końca roku). Jest też zwolennikiem zwiększenia cen za bilety komunikacji miejskiej ale klub Koalicji Obywatelskiej jest tym ostatnim podwyżkom przeciwny. - Możemy rozmawiać o zmianie taryfy o wydłużeniu biletów na przejazdy czasowe ale sprzeciwiamy się jakiejkolwiek podwyżce cen istniejących biletów komunikacji miejskiej - oświadczył szef klubu KO w radzie miasta Jarosław Szostakowski.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: W rządzie obudził się gen boskości. Myślą: Polska to my!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE