To będzie pustka technologiczna?

Tunel jest, a gdzie tramwaj? Radni PiS apelują do Trzaskowskiego o współpracę z PKP

2023-03-02 19:35

Kolejarze pochwalili się tunelem pod dworcem Zachodnim, który wydrążyli w ramach wielkiej modernizacji całego przystanku. Jest już niemal gotowy, ale jeszcze długo może po nim hulać wiatr. - Miał tu wjeżdżać tramwaj, ale prezydent Trzaskowski nie chce współpracować z rządem – grzmią radni Prawa i Sprawiedliwości. Miejska spółka odpowiada, że przetarg na budowę trasy tramwajowej jest gotowy, ale brakuje unijnych funduszy na realizację prac.

Prace trwają ale tunel niemal gotowy

Przebudowa dworca kolejowego Warszawa Zachodnia uprzykrza życie podróżnym od lat. I choć jak dowiedział się „Super Express”, wbrew pierwotnym zapowiedziom prac nie uda się zakończyć w tym roku, to tunel tramwajowy jest już niemal gotowy.

Tramwaj do dworca Zachodniego

Pierwotne założenie było takie, że pod dworzec przyjadą tramwaje z rejonu Ochoty (Bitwy Warszawskiej oraz Woli (Kasprzaka). - Zabezpieczymy wejścia do tunelu i przekażemy go pod przyszłą inwestycję Tramwajów Warszawskich – mówił rzecznik PKP Karol Jakubowski, który oprowadził nas po podziemiach dworca.

Radni PiS atakują Trzaskowskiego

Wraz z rzecznikiem byli radni PiS, Tomasz Herbich, Dariusz Figura i Maciej Bińkowski, którzy twierdzą, że betonowa przestrzeń pod ziemią, będzie pustką technologiczną, do której doprowadził Rafał Trzaskowski. - Prezydent nie chce współpracować z rządowymi spółkami. Prace można było skoordynować tak, że gdy tunel zostanie oddany, to wjedzie do niego tramwaj – grzmieli radni.

Tramwajarze przewidują koniec prac za 2-3 lata

Sprawę skomentował nam rzecznik tramwajarzy, który był wściekły na to, że nie został zaproszony na spacer w tunelu, i że nie dano mu się wytłumaczyć. - Przetarg na budowę tramwaju do Warszawy Zachodniej jest gotowy i zostanie niedługo ogłoszony. Teraz czekamy na stanowisko Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Chodzi o możliwość finansowania budowy tramwaju z nowych funduszy UE – powiedział Maciej Dutkiewicz, który zapewnił, że na bieżąco współpracuje z kolejarzami i przewiduje, że tramwaj wjedzie do tunelu za 2-3 lata.

Tunel jest, a gdzie tramwaj? Radni PiS apelują do Trzaskowskiego
Sonda
Czy podoba wam się nowy Dworzec Zachodni w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany