Tunel pod Ursynowem już otwarty. Zaskakujące wyznanie premiera Morawieckiego

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Tunel pod Ursynowem już otwarty. Zaskakujące wyznanie premiera Morawieckiego

Tunel pod Ursynowem już otwarty. Zaskakujące wyznanie premiera Morawieckiego

2021-12-21 7:02

Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z ponad dwukilometrowego tunelu pod Ursynowem. To ostatni fragment wartej 4,6 mld zł trasy S2, czyli Południowej Obwodnicy Warszawy, której długość obecnie wynosi około 33 km. Tunel, którego budowa była gigantycznie opóźniona, otworzył premier Mateusz Morawiecki i ministrowie.

O poranku drogowcy, bez fety, otworzyli wczoraj łącznik Wilanowa obwodnicą. A przed południem premier, ministrowie i oficjele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zebrali się w tunelu pod Ursynowem, by świętować zakończenie budowy tego wyczekanego i opóźnionego o półtora roku brakującego odcinka POW.

Mateusz Morawiecki dostrzegł w tunelu „symbol połączenia Polski wschodniej i Polski zachodniej”. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego przyspieszenia drogowego, choć ten tunel akurat z pewnym poślizgiem, ale wiele innych dróg oddaliśmy przed czasem – oświadczył premier. I po przemówieniach pierwsze auta od strony Ursynowa ruszyły w kierunku tunelu. Godzinę później kierowcy zaczęli nacierać też z przeciwnej strony.

– Wreszcie! Tyle czasu nie mogliśmy się doczekać. Na pewno będzie nam teraz dużo łatwiej przedostać się przez Ursynów – cieszył się kierowca Robert Wolski (49 l.). Do tej pory trzeba było kluczyć lokalnymi drogami.

Z inwestycji ucieszyli się również ursynowscy urzędnicy. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa nawet podziękował rządowi. Choć gorzko. – Szanowny Panie Premierze, dziękuję za zaproszenie na otwarcie najdłuższego w Polsce tunelu, który znajduje się w naszej dzielnicy. Zaproszenie nie dotarło, ale mimo wszystko dziękuję – oświadczył w nagraniu opublikowanym na Facebooku Robert Kempa. – Wielka radość, że prace dobiegły końca. Nareszcie, mam nadzieję, nie będziemy stali w korkach – dodał.

Nikt z miejskich urzędników nie został zaproszony na uroczystość, nawet prezydent Rafał Trzaskowski. Dlaczego? – Bo jest to inwestycja rządowa – uciął rzecznik rządu Piotr Mueller.

Sonda
Czy będziesz korzystać z tunelu POW?
Trzask, prask i tunel otwarty. Kierowcy mogą korzystać już z całej Południowej Obwodnicy Warszawy