Urzędnicy wiedzieli o horrorze Filipka z Nowego Dworu! Szokujące ustalenia reporterów Super Expressu!

2020-09-30 12:45 Damian Ryndak
opieka ND
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS

Normalny człowiek nie może nawet sobie wyobrazić, jak można skatować na śmierć noworodka i patrzeć, jak umiera. Dramat, który rozegrał się w mieszkaniu przy ul. Długiej w Nowym Dworze Mazowieckim przerasta wszelkie wyobrażenia! 3 miesięczny Filipek został zmasakrowany przez Łukasza R., pijanego partnera matki. Na wszystko patrzyła Monika C. Jak ustalili reporterzy Super Expressu policja i urzędnicy pomocy społecznej wiedzieli, że matka chłopca opiekuje się nim pijana.

Urzędnicy wiedzieli o horrorze Filipka z Nowego Dworu Mazowieckiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Ta tragedia nigdy nie powinna się wydarzyć. Gdyby nie opieszałość pracowników pomocy społecznej i policji dziś 3 miesięczny Filipek by żył – nie przebierają w słowach mieszkańcy bloku. Jak twierdzą w mieszkaniu Moniki C. cały czas odbywały się libacje alkoholowe i wszyscy o tym wiedzieli. - Był alkohol, krzyki, awantury. Nigdy nie było spokoju. Łukasz wydzierał się, że ją zabije. Ona w ciąży, zataczała się przed blokiem. W czerwcu rodziła pijana pod furtką. Zabrało ją pogotowie. A szpital nawet nie zainterweniował, że jest pod wpływem alkoholu. Tu non stop była policja. Przyjechali, pogadali i odjeżdżali – tłumaczą sąsiedzi. Problem wielokrotnie zgłaszali też do opieki społecznej. Niestety, według nich urzędnicy bagatelizowali sprawę. - Jeszcze jak była w ciąży informowaliśmy, że Monika pije. Sąsiadka zgłaszała, że nadużywa alkoholu. Żadnej reakcji – opowiada nam jedna z mieszkanek. Reporterzy Super Expressu wybrali się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Mazowieckim, by zapytać, jak było i co zrobili ws. Filipka. - Nie otrzymywaliśmy żadnych zgłoszeń od lokatorów bloku. Mieliśmy tylko jedno zgłoszenie odnośnie tej rodziny. Pracownik wybrał się na wywiad, sprawdził i wszystko było ok – mówi nam Elżbieta Mikiel, dyrektor ośrodka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE NOWE FAKTY! Potworna zbrodnia w Nowym Dworze Mazowieckim! Skatował na śmierć 3-miesięcznego Filipka, bo płakał! [WIDEO]

Pracownica MOPS-u była sprawdzić, czy z chłopczykiem wszystko dobrze tylko raz. - Jak byłam w mieszkaniu tej kobiety wszystko było ok. Dzielnicowy wspominał mi, że widział ją na mieście, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu- przyznaje pracownica MOPS. Tyle ustaliła ws. Filipka.

A w nocy z piątku na sobotę Łukasz R. zatłukł 3- miesięcznego chłopca gołymi pięściami, bo ... denerwowało go kwilenie dziecka.

Jest już za kratkami, odpowie za zabójstwo. Mata Filipka też jest aresztowana odpowie za nieudzielenie dziecku pomocy i narażenie na utratę życia.