Oszuści podszywają się pod sanepid

i

Autor: Pixabay

Uwaga! Nowy sposób wyłudzania pieniędzy od nieświadomych obywateli "Na cowida"!

2020-10-15 9:00

Złodzieje się nie zatrzymują w swojej kreatywności! Teraz próbują wykorzystać pandemię koronawirusa do swoich niecnych celów. Uważaj i nie daj się złapać! Jeśli został przysłany taki SMS, to bezzwłocznie informujcie odpowiednie służby i dowiadujcie się, czy taka wiadomość została przez odpowiednią służbę wysłana!

UWAGA! Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od nieświadomych mieszkańców. Przysyłają na komórkę SMS, w którym podają się za sanepid i żądają natychmiastowego kontaktu pod wskazanym numerem. A jeśli nie oddzwonisz, to zostaniesz podany na policję! Pod żadnym pozorem nie oddzwaniajcie na ten numer! Dlaczego?

Okrutny morderca zatrzymany na lotnisku w Warszawie!

Jeśli po otrzymaniu SMS klikniesz we wskazany numer i oddzwonisz, to zabulisz! Jedna minuta rozmowy kosztuje aż 35 zł! Najgorsze jest to, że są osoby, które otrzymały podobną wiadomość SMS od prawdziwego Sanepidu. - Ja sam dostałem podobne wezwanie od prawdziwego Sanepidu - komentuje internauta. Mężczyzna był na kwarantannie i miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Wniosek jest tylko jeden. Osoba, która nie miała wykonywanego testu nie może otrzymać takiej wiadomości od prawdziwego sanepidu!

Poniżej znajdziesz przykładową treść wysłanego SMS:

Treść SMS od oszustów

i

Autor: NA Treść SMS od oszustów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany