Amant w rękach policji

Uwodził kobiety, wprowadzał się do nich, a potem okradał! „Tulipan” ze Śródmieścia zatrzymany

2023-11-20 7:53

Mundurowi ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który działał, jak słynny „Tulipan”. 34-latek wykorzystywał swoją łatwość w nawiązywaniu znajomości z kobietami, bałamucił je a potem okradał! Według policjantów jego ofiarami były życiowe partnerki, do których się wprowadzał, a potem znikał z pieniędzmi i fantami. W końcu Mateusz T. wpadł.

Warszawa. „Tulipan” ze Śródmieścia zatrzymany

Wśród przestępców nie brakuje osób, które wykorzystują zaufanie innych osób. Do policjantów zaczęły zgłaszać się kobiety, które padły ofiarą złodzieja. Sprawca przybierał ten sam model działania. Najpierw rozkochiwał w sobie panie, potem się do nich wprowadzał. Pewnego dnia znikał ze wszystkim, co miało jakąś wartość i tyle go widziano.

Do policjantów zgłosił się 3 pokrzywdzone kobiety. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, z każdą z nich Mateusz T. nawiązywał kolejno krótki romans, który trwał kilka miesięcy. W końcu policjanci trafili na ślad przestępcy. Według policji 34-latek ukrywał się w Sokołowie Podlaskim. - Mężczyzna przeprowadzał się do niektórych z nich, po czym jak twierdzą kobiety, okradał je z biżuterii, sprzętu fotograficznego, elektronicznego i innych przedmiotów. 34-latek włamał się także na konto bankowe i wydał nienależące do niego pieniądze. „Fanty” sprzedawał przypadkowym osobom za pośrednictwem internetu albo w lombardach. W ten sposób okradzione kobiety straciły blisko 16 000 złotych – informuje podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. Zatrzymany przyznał się do wszystkiego. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

QUIZ.Tulipan, czyli „oszust z Tindera” PRL! Znasz wszystkie sztuczki Kalibabki? Mistrz odpowie na 11 pytań!

Pytanie 1 z 22
Kim był tak naprawdę serialowy "Tulipan" z zawodu?
Nasi Partnerzy polecają