Varso Tower. Tak będzie wyglądał najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [GALERIA]

2017-01-11 12:14

Stało się. Zaprezentowano oficjalny projekt Varso Tower. Warszawski wieżowiec będzie najwyższym budynkiem w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.  

11 stycznia odbyła się oficjalna prezentacja makiety trzybudynkowego kompleksu w rejonie skrzyżowania ul. Chmielnej i Al. Jana Pawła II.

Varso Tower będzie mierzyć dokładnie 310 metrów – to całkowita wysokość z iglicą. To więcej od londyńskiego The Shard, który z 309,6 metrami wysokości jest najwyższym budynkiem Unii Europejskiej.

W budynku będą trzy tarasy widokowy. Jeden z nich będzie położony na wysokości aż 230 metrów. 

Budowy najwyższego wieżowca w Europie podjął się słowacki deweloper, firma HB Reavis. Inwestycja ma być zlokalizowana tuż obok Dworca Centralnego, a obok wysokiej na ponad 300 m wieży znajdą się też dwie mniejsze konstrukcje. Działka pod budowę drapaczy chmur została kupiona przez słowacką firmę od PKP już w 2011 roku za 171 milionów złotych.

ZOBACZCIE nasze wideo z konferencji prasowej:

Polecamy też: Gwara warszawska. Tak mówi prawdziwy warszawiak. Znasz te słowa? [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE