W płonącej odzieży wskoczył do pobliskiej rzeki. Wcześniej podpalił salon gier

i

Autor: KPP w Sierpcu W płonącej odzieży wskoczył do pobliskiej rzeki. Wcześniej podpalił salon gier

Podpalacz zatrzymany

W płonącej odzieży wskoczył do pobliskiej rzeki. Wcześniej podpalił salon gier

2023-03-15 11:01

W nocy z sobotę na niedzielę w kamienicy przy ul. Płockiej w Sierpcu wybuchł pożar. Jak się okazało, w budynku doszło do podpalenia. 34-latek przegrał ogromna ilość pieniędzy w mieszczącym się tam salonie gier. Zdenerwowany postanowił zniszczyć to miejsce. Gdy ogniem zajęło się również jego ubranie, wskoczył do pobliskiej rzeki.

Pożar kamienicy w Sierpcu

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 marca) przy ul. Płockiej w Sierpcu doszło do pożaru kamienicy. Na miejscu z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Czynności prowadzili również policjanci, którzy pomogli ewakuować mieszkańców kamienicy oraz zabezpieczyli teren wokół płonącego budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Mundurowi od razu przystąpili do ustalania przyczyn pożaru. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że było to podpalenie!

Sfrustrowany 34-latek podpalił kamienicę

Ustalenia policjantów doprowadziły ich do 34-letniego mieszkańca Sierpca. - Po tym, jak przegrał na maszynach kilkadziesiąt tysięcy złotych, kupił na pobliskiej stacji paliw substancję łatwopalną, po czym wrócił do miejsca, gdzie stracił swoje pieniądze. W pomieszczeniu rozlał ciecz i ją podpalił - przekazała asp. Katarzyna Krukowska z sierpeckiej policji.

Sfrustrowany mężczyzna nie zachował jednak ostrożności i ogniem zajęło się również jego ubranie. 34-latek w płonącej odzieży wskoczył do pobliskiej rzeki!

- Po ugaszeniu ubrania poszedł do swojego kolegi, który zaniepokojony stanem zdrowia znajomego, na miejsce wezwał pogotowie. Obrażenia sprawcy podpalenia były na tyle poważne, że został on przewieziony do specjalistycznego szpitala - poinformowała asp. Katarzyna Krukowska.

Gdy tylko stan zdrowia mężczyzny się poprawi, odpowie on za podpalenie budynku, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają