W Warszawie kwarantanna potrwa godzinę krócej! Sprawdź dlaczego!

2020-03-28 12:00 MB
Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas na letni? Zmiana czasu 2020 pod koniec marca. Jak przestawić zegarki?
Autor: CC Pixabay.com Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas na letni? Zmiana czasu 2020 pod koniec marca. Jak przestawić zegarki?

Wielu warszawiaków zadaje sobie pytanie: Ile potrwa kwarantanna i do kiedy będzie obowiązywał zakaz opuszczania domów? Okazuje się, że w najbliższą niedzielę kwarantanna potrwa o godzinę krócej. A to wszystko za sprawą zmiany czasu na letni.

Zgodnie z tradycją zegarki przestawiamy w ostatni weekend marca, a więc już w najbliższą niedzielę, 29 marca, będziemy spać krócej. Plusem tego zabiegu jest to, że znacznie dłużej na dworze będzie jasno. Z czego to wynika?

ZOBACZ TEŻ: Strażniczka miejska szyje maseczki ochronne dla szpitala onkologicznego!


W zamyśle zmiany czasu na letni mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu, więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego.

ZOBACZ TEŻ: POŻAR łąki gasili własnymi butami!


W ostatnią niedzielę marca przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. W związku z czym śpimy o godzinę krócej. Co ciekawe, zwrot "przestawiamy zegarki" ma coraz bardziej charakter symboliczny, ponieważ większość urządzeń elektrycznych czas zmieni za nas.

Polacy dziękują lekarzom i pielęgniarkom za walkę z koronawirusem.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.