Warszawa. Napad ze strzykawką z HIV w dłoni. 32-latek stracił portfel, karty płatnicze i telefon komórkowy

i

Autor: Shutterstock/ KRP VI

ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Warszawa. Napad ze strzykawką z HIV w dłoni. 32-latek stracił portfel, karty płatnicze i telefon komórkowy

2023-07-12 11:07

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło w połowie czerwca. 38-latek miał napaść na 32-latka i zastraszyć go strzykawką z wirusem HIV. Zaatakowany stracił portfel i telefon komórkowy. Śledczy, dopiero po miesiącu, doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.

Warszawa, Targówek. Rozbój ze strzykawką w dłoni!

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło w połowie czerwca bieżącego roku przy ul. Rembielińskiej na warszawskim Targówku. Obywatel Białorusi, 32-letni mężczyzna miał być zaatakowany przez agresywnego mężczyznę – 38-latka. Ten, zagroził mu użyciem strzykawki z wirusem HIV i zażądał pieniędzy. Doszło między nimi do szarpaniny. Poszkodowany stracił portfel z gotówką, karty pobytu, karty płatnicze oraz telefon komórkowy.

Policjanci od razu zajęli się zgłoszeniem, które w związku z opieszałością poszkodowanego, trafiło w ręce funkcjonariusze kilka dni po rozboju. Służby przeanalizowały wszystkie uzyskane od informacje. Ustaliły między innymi to, że w dniu rozboju, skradzioną kartą 32-latka wykonano kilka nieautoryzowanych transakcji w różnych sklepach.

Dzięki wykonanym działaniom policjanci ustalili personalia napastnika. Trop doprowadził ich do 38-letniego mieszkańca Targówka. Mężczyzna był już wcześniej karany i za rozbój odpowie w warunkach recydywy. Przedstawiono mu trzy zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo aresztował go na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?