Sieją śmierć na drogach w Warszawie

i

Autor: Info WPI

Warszawa. Pijacki terror na ulicach! Policja pokazała zatrważające dane: Trzy osoby nie żyją

2021-06-07 17:16

Długi czerwcowy weekend był tragiczny na stołecznych drogach. Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. Pomimo licznych akcji społecznych, srogich kar i świadomości niebezpieczeństwa, kierowcy wciąż wsiadają za kółko po alkoholu. Tylko w ciągu czterech dni stołeczni mundurowi zatrzymali ponad stu pijanych kierowców! Nie obyło się również bez ofiar śmiertelnych na Mazowszu.

Przerażające statystyki policji

Długi czerwcowy weekend to już przeszłość. Nie należał on jednak do najbezpieczniejszych. Na drogach kierowcy mogli dostrzec zwiększone siły policji. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy ci jeżdżą zgodnie z przepisami. Co więcej, zwracali również uwagę czy kierowcy stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Również stan techniczny pojazdów nie był obojętny funkcjonariuszom drogówki.

ZOBACZ TEŻ: Desperat chciał umrzeć pod lasem. Wszystko dokładnie zaplanował

W poniedziałek rano Komenda Stołeczna Policji opublikowała podsumowanie swoich działań. Dane nie pozostawiają złudzeń. Pijani kierowcy znów nieśli śmierć na stołecznych drogach!

- W ciągu 4 dni długiego weekendu mundurowi ujawnili 104 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 15 wypadków, w wyniku których rannych zostało 17 osób. 3 osoby zginęły w wypadkach drogowych - przekazała asp. sztab. Małgorzata Wersocka z biura prasowego KSP.

Na tym nie koniec. Tylko podczas czterech dni weekendu funkcjonariusze odnotowali 258 kolizji drogowych. Co więcej, policjanci nałożyli 2212 mandatów i 265 pouczeń.

Śmierć na warszawskich drogach

Do jednego ze śmiertelnych wypadków doszło w Nieporęcie na drodze numer 631. Kierowca forda chcąc uniknąć zderzenia z łosiem, zjechał na przeciwległy pas. Tam zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Jedna osoba zginęła na miejscu. Dwie trafiły do szpitala.

W piątek na krajowej siódemce doszło do kolejnej tragedii. W Sękocinie Starym zderzyły się trzy samochody osobowe. Na miejscu zginął jeden z kierowców.

Z kolei w sobotę we wsi Stefanowo w powiecie piaseczyńskim 34-letni kierowca motocykla wjechał z impetem w ogrodzenie posesji. Zarówno on, jak i jego 54-letni pasażer trafili do szpitala. Starszego mężczyzny nie udało się uratować. Jak się okazało, kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Chcesz zobaczyć, gdzie doszło do najtragiczniejszych wypadków podczas długiego czerwcowego tygodnia? Koniecznie obejrzyj poniższą galerię!

Rutkowski Story: Tajemnica zaginięcia pierścionka