Warszawa: Podpalacz grasował na Grochowie! Wyrządził wiele szkód. Wpadł w ręce policji

i

Autor: policja Warszawa: Podpalacz grasował na Grochowie! Wyrządził wiele szkód. Wpadł w ręce policji

Uwaga, piroman!

Warszawa: Podpalacz grasował na Grochowie! Wyrządził wiele szkód. Wpadł w ręce policji

2023-07-05 20:24

Na Grochowie grasował piroman! Policjanci dostali zgłoszenie o podpaleniu kilku wiat śmietnikowych, spłonęła też elewacja budynku. Straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci przez dłuższy czas tropili sprawcę. W końcu udało się go złapać. To 25-letni mężczyzna. Przyznał się do tego potwornego czynu.

Warszawa. Piroman grasował na Grochowie. W końcu wpadł w ręce policji

Do podpaleń doszło jednej nocy w marcu. - Zniszczeniu uległy wiaty śmietnikowe i elewacja budynku. Pokrzywdzonymi były wspólnoty mieszkaniowe. Straty oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych – informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak z policji. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

W końcu udało się im ustalić podejrzanego. Mundurowi zaczaili się na niego, a gdy tylko pojawił się w okolicy został zatrzymany. - 25-latek przyznał się do zarzutu, jednak nie złożył wyjaśnień – mówi w rozmowie z „Super Expressem” podinsp. Węgrzyniak. Teraz piromana czekająsurowe konsekwencje. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W jego sprawie toczy się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?