WARSZAWA: Pole Mokotowskie wypięknieje - ZDJĘCIA

2012-12-07 2:15 MOD

Koniec bazy MPO na Polu Mokotowskim to jednocześnie początek prac nad zagospodarowaniem odzyskanego dla mieszkańców fragmentu parku. Władze Ochoty chcą, by wśród drzew i krzewów stanąło tam nowoczesne muzeum.

Futurystyczną wizję przedstawił mieszkańcom Ochoty burmistrz dzielnicy - Maurycy Komorowski (59 l.). Poinformował, że cały rejon Pola Mokotowskiego położony na zachód i północ od gmachu Biblioteki Narodowej zajmie parkowa zieleń, w której znaleźć miałoby się niewielkie, ale naszpikowane multimedialnymi rozwiązaniami, muzeum historii Pola Mokotowskiego.

Odwiedzający poznaliby w nim dawne koszary wojskowe, tor wyścigów konnych, lotnisko i odbywające się na Polu uroczystości, w tym pogrzeb Józefa Piłsudskiego. - Byłoby to także miejsce, gdzie spacerowicze mogliby się zatrzymać przy kawie czy ciastku lub umówić się na spotkanie - zapewnił w swoim liście włodarz dzielnicy.

Zaprezentował też cztery wstępne wizje muzealnego pawilonu i zaapelował o wskazanie najlepszej. Wszystkie projekty znaleźć można na stronie http://forum.urzadochota.waw.pl.