Warszawa: Powstanie Warszawskie. Jak dojechać na obchody? [PLAN]

2020-07-29 11:23 Norbert Amlicki
Powstanie warszawskie, Park Dreszera
Autor: Tomasz Radzik Powstanie warszawskie, Park Dreszera

76. rocznica powstańczego zrywu stolicy oznacza zmiany w ruchu i parkowaniu pojazdów w dniach 29 lipca – 5 sierpnia. Zmiany dotkną także autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego. Zobacz poniższą mapę, jak zmieni się kursowanie komunikacji miejskiej.

Organizacja uroczystości obchodów będzie oznaczała zmiany w parkowaniu w rejonach poszczególnych wydarzeń. Prawdopodobne też będą chwilowe wstrzymania ruchu. Od godziny 19 dziś do 2 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchy oraz zatrzymywania się i postoju na ulicy Przyokopowej. W tym czasie odbędzie się Spotkanie Powstańców z Prezydentem RP i Prezydentem m.st. Warszawy oraz Warszawiacy będą śpiewać (nie)zakazane piosenki. Zakaz będzie ciągnął się na całej długości muru Muzeum Powstania Warszawskiego z nielicznymi wyjątkami dla samochodów z tabliczką „Organizator”. Na całej długości ul. Przyokopowej będą wisiały tabliczki informujące o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, w razie nie dostosowania się kierowców do zmian. W piątek 31 lipca odbędzie się Msza św. w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej. - w godz. 0.01-24.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach ul. Długiej na odcinku od ul. Miodowej do Kilińskiego oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Miodową do ul. Barokowej, z wyjątkiem pojazdów posiadających przepustkę oraz służb miejskich - ostrzega Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Warszawa: GIGANTYCZNE PODWYŻKI OPŁAT za brak kwitka za parkowanie. Radni decydują!

Super Raport 24 VII (goście: Adam Struzik, Renata Mieńkowska-Norkiene)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Poszukiwania nad Zalewem Zegrzyńskim PRZERWANE! Wiemy, co stało się z zaginionym mężczyzną [GALERIA | WIDEO]

W sobotę 1 sierpnia w ramach uroczystości przed pomnikami gen. S. Roweckiego "Grota", Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, zamknięta będzie ul. Chopina do godz. 15, ul. Matejki do godz. 16. W względu na uroczystości Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w godz. 13.00-21.30 z indywidualnego ruchu i postoju będzie wyłączony parking przy Cmentarzu Wojskowym, w godz. 13.00-19.00 zamknięta dla samochodów będzie ul. Ostrowiecka. Dla zainteresowanych obchodami od godz. 14.00 do godz. 21.00 będą kursowały specjalne linie autobusowe: 912, 922, 944, 970 i 980. Będą one jeździły od Cmentarza Wojskowego do: 912 do Cmentarza Wolskiego, 922 do stacji metra Marymont, 944 do Dworca Centralnego, 970 do Dworca Wschodniego i 980 na ul. Chełmską. W sobotę w godz. 10-14 planowane jest zgromadzenie publiczne, a następnie przemarsz ulicami Rakowiecką i Puławską do Parku Orlicz-Dreszera. Autobusy linii: 119, 141, 167, 168, 172 i 222 zostaną skierowane objazdy. Po godz 15 planowane są trzy zgromadzenia publiczne w rejonie ronda Dmowskiego i przemarsze przez Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Rycerska, Nowy Dunaj, Podwale, Nowomiejska, Freta, Świętojerska, pl. Krasińskich. Pojazdy komunikacji miejskiej również zostaną skierowane na objazdy.

Warszawa: BEZPIECZNI piesi na Pradze. Koniec z ryzykowaniem życia na jezdni [GALERIA]

Na niedzielę 2 sierpnia przygotowane są Uroczystości przed pomnikiem kpt. Stanisława Jankowskiego ,,Agatona”. Do 13 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się przy ul. Karowej i Browarnej do ul. Dobrej. Autobusy linii 106 zmienią swoją trasę w tym czasie. W godz. 8.00-13.00 wyłączone z ruchu będą chodnik i droga rowerowa przylegające do skweru Jankowskiego „Agatona”. Między 17-20.30 ulicami przejedzie Masa Powstańcza 2020. Uczestnicy przejadą szlakiem batalionów AK „Czata 49” i „Miotła” m.in. ulicami Towarową i Okopową, Stawki, Bonifraterską, Miodową, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie i Koszykową. W środę 5 sierpnia odbędzie się przemarsz ulicami: Leszno, Okopowa, al. „Solidarności”, Wolska i Redutowa na Cmentarz Powstańców Warszawy przy ul. Wolskiej. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a autobusy linii 171 i 190 zostaną skierowane na objazdy.

Warszawa: DRAMATYCZNA akcja służb na Wiśle! Wyłowiono ciało mężczyzny

Zmienione Linie komunikacji miejskiej
Autor: infoulice.um.warszawa.pl Zmienione Linie komunikacji miejskiej


Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.