Warszawa: Ratusz zachęca do jazdy komunikacją miejską na cmentarze [INFOGRAFIKA]

Schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej w święto zmarłych w Warszawie
Autor: Warszawski Transport Publiczny Schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej w święto zmarłych w Warszawie

Jak przypomniał niedawno prezydent Rafał Trzaskowski, nie było decyzji rządu na temat ewentualnych obostrzeń podczas nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Zatem cmentarze powinny być otwarte i zapewne wiele osób będzie chciało do nich dojechać, by odwiedzić swoich bliskich zmarłych. Czy w tym roku łatwiej będzie dojechać na cmentarz samochodem w związku z panującą pandemią koronawirusa?

W nadchodzącą sobotę i niedzielę, 31 października i 1 listopada, w rejonie warszawskich nekropolii będą wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Jak się okazuje, stołeczny ratusz wcale nie chce w tym roku ułatwić chętnym do odwiedzenia grobu swoich bliskich, dojazdu samochodem pod cmentarz. Ograniczyłoby to skupianie się ludzi w komunikacji miejskiej. Urzędnicy jednak nie widzą problemu. - Zachęcamy do dojeżdżania do cmentarzy komunikacją miejską tak jak co roku. Ruch wokół nekropolii dla samochodów zostanie wstrzymany. Uruchamiamy dodatkowe linie autobusowe. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie internetowej - skomentował Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, który dodał, że w stosunku do lat ubiegłych organizacja święta zmarłych nie będzie za bardzo odbiegała od poprzednich. 

Kierowca BMW potrącił protestujących w Warszawie. Wcisnął gaz stojąc w tłumie ludzi [WIDEO]

Zatem co dokładnie się zmieni i na co powinniśmy zwrócić uwagę? Wiele ulic wokół cmentarzy zostanie wyłączona z ruchu. Wjazd będą miały tylko pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki i posiadacze specjalnych identyfikatorów dla handlarzy zniczami czy kwiatami. 

Protesty w Warszawie. RELACJA NA ŻYWO. Stolica sparaliżowana

Zmiany będą dotyczyły m.in. nekropolii w Rembertowie, Marysinie, we Włochach i Ursusie, przy cmentarzu Wolskim, Wilanowskim, na Służewie i przy cmentarzu Czerniakowskim. 

Zablokują Warszawę w trzech miejscach! Protestuj albo omijaj te ulice od godz. 16!

Stołeczny ZTM uruchamia specjalne cmentarne linie autobusowe. M.in. C40, C09, C11, C1. Ich dokładną trasę można poznać na stronie www.wtp.waw.pl. Prócz tego, na niektóre trasy standardowych linii wyjadą większe pojazdy, a rozkłady dostosowane będą do większej liczby podróżnych. Takie zmiany dotkną 15 linii. Zwiększona też zostanie częstotliwość kursowania tramwajów i metra. 

Trzaskowski OSTRO o DECYZJACH RZĄDU! Zabrali Warszawie strażników miejskich

Szczegółową trasę wszystkich linii specjalnych przedstawiamy na infografice. Więcej informacji na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ewentualnych utrudnień znajdziemy na stronie www.wtp.waw.pl. 

KoronaRAPORT: Mazowsze ZNÓW z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ PRZYPADKÓW

Schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej w święto zmarłych w Warszawie
Autor: Warszawski Transport Publiczny Schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej w święto zmarłych w Warszawie
Super Raport 26.10 (Goście: Joanna Senyszyn – Lewica, dr Paweł Grzesiowski – immunolog oraz Iwona Hartwich – Koalicja Obywatelska)