WARSZAWA: To trzeba SKOŃCZYĆ po EURO

2012-06-20 4:00

Most Marii Skłodowskiej-Curie, wiadukty nad torami kolejowymi na Białołęce czy autostrada A2. Drogowcy i kolejarze muszą się mocno sprężyć, aby dokończyć rozgrzebane przed EURO 2012 inwestycje. Dlatego najbliższe wakacje będą dla nich bardzo pracowite.

Autostrada A2 między Warszawą i Łodzią jest już przejezdna. Jednak po mistrzostwach znowu pojawią się na niej robotnicy, którzy bez zamykania trasy będą wylewać kolejne warstwy asfaltu chociażby w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Nie powinno być większych utrudnień dla kierowców. Inaczej będzie w przypadku wiaduktów na Hynka nad ulicą Żwirki i Wigury. Tu prace zaczną się zaraz po EURO 2012 i potrwają aż do października. Kierowcy będą musieli liczyć się z olbrzymimi korkami, bo codziennie podróżują tędy tysiące osób. - Wiadukty są w złym stanie i najwyższy czas na ich naprawę - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Sporo pracy będą mieli też robotnicy na Białołęce przy trasie mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Wiadukty w ciągu ul. Modlińskiej są już gotowe, ale przeprawa rowerowo-tramwajowa wraz z chod-nikiem jest jeszcze mocno rozgrzebana.

- Wykonawca ma czas do końca czerwca, a potem zacznie się zbieranie dokumentacji do odbiorów technicznych - mówi Małgorzata Gajewska (47 l.), rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Ile to może potrwać? Urzędnicy nie chcą nic deklarować. Podobnie jest z rozgrzebanymi wiaduktami na Płudach i na Choszczówce.

- To już kwestia dni albo najbliższych tygodni, bo złożone są wszystkie wnioski - mówi Maciej Dutkiewicz (37 l.), rzecznik centrum realizacji inwestycji PLK.

Te roboty są opóźnione

Wiadukty nad linią kolejową na Białołęce - powinny być gotowe w październiku 2011, będą gotowe w lipcu 2012

Wiadukty nad Modlińską i trasa tramwajowo-rowerowa na moście Północnym - powinny być gotowe w grudniu 2011, będą gotowe w lipcu 2012

Autostrada A2 - powinna być gotowa do maja 2012, będzie zrobiona do jesieni 2012

Wiadukty na Hynka - ich remont rozpocznie się w lipcu, zakończy w październiku 2012

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany