Warszawa. Urzędnicy przeproszą żonę Holoubka

2013-12-15 23:26

Gustaw Holoubek (†85 l.) raczej nie odzyska patronatu nad Teatrem Dramatycznym przed... 2017 rokiem. Urzędnicy zamierzają jednak przeprosić żonę aktora Magdalenę Zawadzką (69 l.) za tę wpadkę.

Stołecznym radnym jest wstyd, że rok temu, gdy decydowali o połączeniu Teatru Dramatycznego i Teatru na Woli w jeden organizm, pozbawili je patronów - Gustawa Holoubka i Tadeusza Łomnickiego († 65 l.). Wielu rajców zgodziło się na połączenie teatrów, bo urzędnicy oszukali ich, że sprawa jest "skonsultowana z rodziną". A nie była. Żona Holoubka Magdalena Zawadzka przyznała nam, że dowiedziała się o tym dopiero niedawno!

PRZECZYTAJ: Niskoprocentowy Janusz świętował imieniny w teatrze

Miasto zastanawia się, jak wyjść z twarzą z tego blamażu. - Jest pat. Urzędnicy powinni porozmawiać z rodziną, może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie - mówi aktorka i radna PO Anna Nehrebecka (65 l.). - Jedyny sposób to powrót do dwóch oddzielnych teatrów - proponuje radny SLD Andrzej Golimont (44 l.).

Nowy szef miejskiego Biura Kultury Tomasz Janowski, który nadzoruje pracę dyrektora połączonych scen Tadeusza Słobodzianka, uważa, że jest na to za wcześnie. - Będziemy oceniać działalność dyrektora, ale na razie nie pracuje nawet pełnego sezonu. Dajmy mu czas - mówi nam Janowski. Słobodzianek ma kontrakt do połowy 2017 roku. Prawdopodobnie dopiero wtedy będzie można zabiegać o rozdzielenie teatrów. I przywrócenie im patronów. - Na razie chcę się spotkać z panią Magdą Zawadzką. Wyjaśnić sytuację bez emocji. Gotów jestem przeprosić za moich poprzedników - mówi dyrektor Janowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE