Warszawa: UWAGA! Studenci będą liczyć pasażerów w tramwajach

Szalejąca epidemia wymusiła powrót limitów pasażerów w tramwajach i autobusach. Zarząd Transportu Miejskiego wysłał na przystanki pracowników, którzy sprawdzają obłożenie autobusów. Ankieterów do pracy zapraszają również Tramwaje Warszawskie.

Od wprowadzenia w Warszawie czerwonej strefy w komunikacji miejskiej może być zajęte 30% wszystkich miejsc. Kierowca lub motorniczy ma prawo nie odjechać z przystanku jeśli jego pojazd jest przepełniony. Sytuację monitorują przystankowi ankieterzy. - Dzięki przesłanym danym możemy na bieżąco analizować obłożenie i reagować np. podstawiając dodatkowe pojazdy – mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM-u.

Napad w centrum miasta. Wybili szyby, ukradli z taksówki fortunę! MAMY ZDJĘCIA!

Pracownicy, ze względów bezpieczeństw, nie muszą wchodzić do pojazdów. Tramwaje Warszawskie do pomocy zaprosiły studentów i uczniów - Ankieterów szukaliśmy w szkołach, które współpracują z Tramwajami Warszawskimi i gdzie są uczniowie, którzy chcieliby u nas w przyszłości pracować – tłumaczy rzecznik. Michał Dutkiewicz. Do tej pory udało się zebrać 20 chętnych osób. - Ich wynagrodzenie będzie zależało od liczby bezpośrednio przepracowanych godzin - dodaje. 

Warszawa: Urzędnicy ZNÓW szykują powiększenie PŁATNEJ STREFY. SPRAWDŹ GDZIE!

Super Raport 23.10 (szef KPRM - Michał Dworczyk, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW, Sławomir Broniarz - prezes ZNP oraz dr Maciej Jędrzejko)