"Kobra" w akcji

Warszawa: Wyszedł z więzienia i wrócił do swojego "fachu". Złodziej samochodów z Pragi-Południe wpadł na gorącym uczynku

2022-12-15 7:44

Policjanci z wydziału „Kobra” obserwowali złodzieja samochodów, który kilka miesięcy wcześniej wyszedł z aresztu. Szybko okazało się, że nie zmądrzał i powrócił do swojego fachu. Przestępca szczególnie upodobał sobie włoskie fiaty. Aż dwa samochody tej marki, części do nich oraz kradzione tablice rejestracyjne zabezpieczyli mundurowi. Złodziej wpadł na gorącym uczynku, gdy kierował jednym z kradzionych samochodów.

Warszawa. Złodziej samochodów wpadł na gorącym uczynku

Policjanci mieli podstawy by przypuszczać, że zwolniony z aresztu przestępca znów kradnie samochody. - Policjanci z „Kobry” pozyskali operacyjne informacje na temat pozostającego w ich zainteresowaniu 43-latka. Mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił areszt śledczy i wszystko wskazywało na to, że powrócił do wcześniejszej przestępczej działalności. Jak ustalili operacyjni trudnił się głównie kradzieżami z włamaniem fiatów 500 -informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak z policji.

Mundurowi zatrzymali złodzieja samochodów na gorącym uczynku. Jechał skradzionym fiatem 500, w stacyjce miał wbity łamak, a w bagażniku sprzęt elektroniczny do uruchamiania auta i kradzione tablice rejestracyjne. - Na terenie posesji mężczyzny w garażu funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnego skradzionego fiata 500 oraz elementy wyposażenia i karoserii pochodzące najprawdopodobniej z innych kradzionych fiatów, zostaną one poddane badaniom przez biegłych. Mężczyzna w chwili zatrzymania kierował samochodem chociaż posiadał sądowy zakaz. Dodatkowo ukrywał dokument innej, nieżyjącej już, osoby – tłumaczy policjantka.

Sprawa trafiła do prokuratury, a 43-latek do policyjnej celi. Materiał dowodowy posłużył do przedstawienia mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem dwóch samochodów, niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i ukrywania dokumentu innej osoby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany