Warszawiacy wspierają lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników. "Jesteśmy z Wami!"

2020-03-31 22:03 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Pomagajmy lokalnym przedsiębiorcom
Autor: Sebastian Wielechowski / SE

Koronawirus daje się we znaki warszawskim przedsiębiorcom. Firmy cierpią na brak klientów i zleceń. Każdy właściciel sklepiku czy warsztatu z niepokojem liczy straty. Ale mimo stanu epidemii ci co mogą, próbują pracować!

Epidemia koronawirusa sprawiła, że warszawskie lokale usługowe, sklepy i inne małe przedsiębiorstwa masowo tracą klientów. Często zarobki w takich miejscach spadają o ponad 70 proc. Jak możemy pomóc utrzymać lokalne biznesy i nie doprowadzić do ich bankructwa? "Super Express" przypomina, że w Warszawie jest wiele unikatowych lokali, które teraz najbardziej potrzebują klientów. I nie koniecznie muszą to być duże super markety. Wystarczy rozejrzeć się dookoła a zobaczymy osiedlowy sklep spożywczy, kiosk z gazetami, szewca, zegarmistrza, kwiaciarnię, warzywniak, tapicera itd.

ZABLOKOWALI centrum Warszawy, bo nie chcą płacić podatków i ZUS-u!

Jednym z takich miejsc jest niewielki zakład renowacji i naprawy mebli pana Grzegorza przy ul. Stalowej 4. Schodząc po dwóch schodkach w przedwojennej praskiej kamiennicy i przechodząc przez wąziutkie drewniane drzwi wejdziemy do klimatycznego zakładu, w którym nasz mebel odzyska drugie życie. - Panuje wirus, ale my przedsiębiorcy musimy jakoś sobie radzić. Ja wpadłem na pomysł, że można umówić się ze mną przez telefon a mebel przysłać mi kurierem – stwierdził Grzegorz Kaczyński (45 l.), który serdecznie zaprasza do kontaktu.

Pirat roztrzaskał się w super aucie. Kierowca był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów [GALERIA]

Takich jak wspomniany rzemieślnik jest wielu w Warszawie. Wszyscy liczą na pomoc mieszkańców. Ratusz wprowadził program wsparcia dla właśnie takich firm jak ta pana Grzegorza. Obniżki czynszów w miejskich lokalach, ulgi w spłacie zaległości, pomoc najemcom ogródków gastronomicznych czy bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne – taką pomoc oferują warszawscy urzędnicy. "Super Express" wspiera lokalne działalności gospodarcze i będziemy pokazywać ich usługi.

Koronaporadnik Federa, odcinek 8. Jak żyć bez fryzjera i kosmetyczki?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wsparcie od Warszawy

- Czas epidemii to wstrząs dla gospodarki. Całe branże niemal z dnia na dzień straciły możliwość funkcjonowania. Dlatego Warszawa wspiera stołecznych przedsiębiorców. Cel: ochronić tysiące działalności przed upadkiem i uratować setki tysięcy miejsc pracy - deklaruje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jest możliwość czasowej obniżki czynszu za wynajem lokalu użytkowego od miasta.- W ten sposób wspieramy przede wszystkim te firmy, które były zmuszone do całkowitego zamknięcia lokalu – ich wnioski rozpatrujemy w pierwszej kolejności - mówi prezydent.

Miasto musi wyłączyć Veturillo! ZNAMY SZCZEGÓŁY

Na ulgi mogą liczyć też dzierżawcy miejskich terenów. W zależności od tego, jak bardzo ograniczona została działalność w związku z epidemią, Miasto Stołeczne Warszawa oferuje im od 50 do nawet 90% obniżki czynszu. - Chcemy też zmniejszyć presję finansową na firmy, które mają wobec miasta nieuregulowane należności. Wprowadziliśmy możliwość odroczenia płatności lub rozłożenia jej na raty. Dotyczy to także opłat lokalnych i podatków - przypomina Trzaskowski.

Koronawirus i związane z nim obostrzenia wykluczają normalną pracę restauracji i innych lokali gastronomicznych. A wiele z nich ma umowy o zajęcie pasa drogowego na prowadzenie ogródka. Tej grupie ratusz oferuje możliwość rozwiązania umowy i zwrot wpłaty.

Sprawdź, kto i jak może złożyć wniosek o ZWOLNIENIE Z HORRENDALNEJ OPŁATY ZA ŚMIECI