Wiceprezydent Paweł Rabiej znów na urlopie! Za zgodą Trzaskowskiego. Wiemy kiedy ogłosi następcę

2020-11-15 13:26
Paweł Rabiej zamiast walczyć z wirusem, pojechał na wakacje
Autor: Marek Kudelski Paweł Rabiej zamiast walczyć z wirusem, pojechał na wakacje

Zwolniony z hukiem odpowiedzialny za służbę zdrowia wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej wciąż pracuje w ratuszu. Jest nadal formalnie zatrudniony, bo stosunek pracy wygaśnie mu dopiero 31 grudnia. Gdy przestanie pracować, nie dostanie odprawy. Wiemy kiedy Rafał Trzaskowski ogłosi nazwisko następcy Rabieja...

Rekomendowany przez Nowoczesną wiceprezydent został zwolniony przez Rafała Trzaskowskiego po tym, jak w czasie epidemii pojechał podreperować własne zdrowie na Cyprze. Trzaskowski jednak formalnie tego urlopu nie zaakceptował. Rabiej wyjeżdżał jednak przekonany, że urlop ma.

- Nie spodziewałem się, że może to być wykorzystane do ataku politycznego. Mój błąd. Decyzję Rafała Trzaskowskiego rozumiem – podsumował całą aferę Paweł Rabiej.

Teraz – już przymusowo - wykorzystuje przysługujący mu urlop. Trzaskowski się na to zgodził. „Umowa o pracę z Pawłem Rabiejem została rozwiązana z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego do końca okresu wypowiedzenia został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Po zakończeniu stosunku pracy zawartego na podstawie powołania, odprawa nie przysługuje – informuje Alicja Pawłowska, wicedyrektor Biura Kadr i Szkoleń w urzędzie miasta.

Prezydent Rafał Trzaskowski tymczasem dojrzewa do podjęcia decyzji, kto (formalnie od Nowego Roku) zajmie miejsce po Rabieju. Kandydatów jest dwoje: dotychczasowa pełnomocniczka d.s. kultury Aldona Machnowska-Góra i prezes MPO (były minister skarbu w rządzie Tuska) Włodzimierz Karpiński. Decyzja ma zapaść wkrótce. Nieoficjalnie wiadomo, że Trzaskowski od początku chce swoją najbliższą współpracowniczkę. - Dalej prowadzę rozmowy. Decyzja będzie w poniedziałek lub wtorek. Nie wystarczy dobrać osoby. Trzeba jeszcze rozdać zadania. Z każdym muszę o tym porozmawiać - stwierdza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

O POTENCJALNYCH KANDYDATACH NA STANOWISKO PO RABIEJU PISALIŚMY TUTAJ i TUTAJ

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki: Trzaskowski nie może zaniedbać Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE