Były wiceprezydent Warszawy bierze ślub z partnerem. Rabiej się żeni! Wiemy co z weselem! [GALERIA]

2021-01-07 10:00 Izabela Kraj
Były wiceprezydent Warszawy bierze ślub z partnerem
Autor: Instagram Były wiceprezydent Warszawy bierze ślub z partnerem

Ślubu miał im udzielać Rafał Trzaskowski. Ale były wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej i jego partner, dziennikarz Michał Cessanis nie chcą już z tą ważną decyzją czekać, aż zmieni się prawo w Polsce. I planują ślub już w tym roku! Wiemy kiedy i gdzie!

Niedwuznaczny wpis partnera

Paweł Rabiej i Michał Cessanis stali się przez ostatnie dwa lata jedną najbardziej rozpoznawalnych w Warszawie par homoseksualnych. Rabiej do niedawna był wiceprezydentem Warszawy. Rafał Trzaskowski odwołał go jednak po tym, jak jego zastępca odpowiedzialny za stołeczną służbę zdrowia, mimo epidemii pojechał na Cypr odpocząć i samemu nabrać sił po covidzie. To była dość niejasna sytuacja. Opisywaliśmy ją w SE szczegółowo. PRZECZYTAJ O TYM TUTAJ Trzaskowski jednak tego urlopu mu nie zaakceptował.

Ostatecznie Rabiej pogodził się z tą niespodziewaną dla niego dymisją i zaczął układać sobie życie od nowa.

I właśnie – jak się dowiedzieliśmy – razem ze swoim partnerem Michałem Cessanisem, dziennikarzem i podróżnikiem, planują ślub.

Zdradzili to częściowo na instagramie zamieszczając na prywatnym profilu niedwuznaczny wpis...

POLECAMY TAKŻE: RABIEJ OSTRO O KARCIE LGBT

Były wiceprezydent Warszawy bierze ślub z partnerem
Autor: Instagram Były wiceprezydent Warszawy bierze ślub z partnerem

Ślub odbędzie się...

„Moi drodzy, jest temat i to poważny. Kto z Was brał ślub za granicą? Mamy z @pawelrabiej kilka pytań, odezwijcie się...” - napisał Michał Cessanis.

Jak ustaliliśmy, Rabiej i Cessanis są na początku drogi z załatwianiem formalności. Wiemy, że ślub ma się odbyć w tym roku, latem. 7 lipca Rabiej będzie obchodził 50 urodziny. - Chcemy zacząć nowy etap w naszym życiu a w Polsce nie ma na co czekać – mówią nam przyszli małżonkowie.

Para wybiera już miejsce, w którym uroczystość weselna się odbędzie.

PRZECZYTAJ TAKŻE O KOLACJI, JAKĄ RABIEJ PRZYRZĄDZIŁ PARTNEREM

Słoneczna Italia, albo...

Dwa lata temu Rabiej i Cessanis mówili w programie telewizyjnym „Skandaliści” że "bardzo chcieliby ze sobą wziąć ślub w Polsce". - Chcemy go wziąć w Polsce, w Warszawie i żeby udzielił go Rafał Trzaskowski (wówczas kandydat na prezydenta stolicy.). Byłoby to piękne, ale może być prawdziwe – mówił wówczas Rabiej.

Dziś już obaj są bardziej sceptyczni co do tego, że w Polsce związki gejów zostaną zalegalizowane.

Zastanawiają się więc który kraj, w którym związki homoseksualne są legalne, byłby lepszy. Wahają się między hotelem w  Gubio w słonecznej Italii. Ogromny, piękny ośrodek otoczony cyprysami. Albo jednym z hoteli w Portugalii.

We Włoszech pary homoseksualne mogą zawierać związki małżeńskie od czterech lat. W 2016 roku Izba Deputowanych Włoch uchwaliła ustawę o związkach cywilnych osób tej samej płci. Geje i lesbijki mogą w Italii korzystać z małżeńskich przywilejów, jak wspólnota majątkowa czy dziedziczenie. Ustawa nie umożliwia im natomiast adoptowania dzieci.

W Portugalii natomiast te prawa obowiązują od 2010 roku.

Rok temu Mężczyźni wzięli udział w projekcie znanej fotografki Pameli Porwen, która przygotowała wystawę zdjęć par jednopłciowych. Pozowali do zdjęć stylizowanych na prawdziwy ślub.