Wielka sobota w kościele Prawosławnym. Rafał Trzaskowski złożył życzenia

i

Autor: Hagia Sophia Warszawa Wielka sobota w kościele Prawosławnym. Rafał Trzaskowski złożył życzenia

Wielka sobota w kościele Prawosławnym. Rafał Trzaskowski złożył życzenia

2021-05-01 16:43

Prawosławna Wielkanoc w Warszawie. Dziś, 1 maja przypada Wielka Sobota w kościele prawosławnym. Prezydent Warszawy skierował życzenia do Wielebnego Księdza Mitrata Adama Siemieniuka, proboszcza prawosławnej parafii pw. św. Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie. Podobne życzenia wysłał do dwóch pozostałych parafii prawosławnych w Warszawie. W Hagii Sophii na Ursynowie do godz. 20 ma potrwać święcenie pokarmów. Natomiast o przed północą rozpoczną się uroczystości wielkanocne.

Wierni prawosławni obchodzą w tę majówkę Wielkanoc. Z okazji świat prezydent złożył prawosławnym warszawiakom życzenia świąteczne. Rafał Trzaskowski napisał w liście: "Warszawa od wieków stanowiła wzór miasta otwartego dla wszystkich kultur i religii". Zaznaczył, że to miejsce, w którym także „chrześcijanie tradycji bizantyjskiej – stanowiący istotną liczebnie diasporę – nie tylko mogli „czuć się u siebie” ale twórczo włączali się w życie Stolicy, w jej dzień powszedni i budowanie przyszłości. Tak jest i dzisiaj."

Zobacz koniecznie: Odciął Arturowi głowę. Z zazdrości o przepiękną Milenę. Przerażające kulisy koszmarnej zbrodni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

W dalszej części życzeń do ks. Adama Siemieniuka, a adresowanego do całej wspólnoty prawosławnej Trzaskowski dodał: ​"Gdy więc w stołecznych cerkwiach dzwony grają radosne „Alleluja” niech będzie mi wolno – na ręce Wielebnego Księdza Proboszcza – złożyć najserdeczniejsze życzenia całej stołecznej wspólnocie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego: owocnego przeżywania czasu Paschy, zdrowia i pokoju. Uroczystości wielkanocne w cerkwi na Ursynowie rozpoczną się w sobotę w nocy. O godz. 23.30 zostanie odprawiona połunoszcznica potem o północy Liturgia św. Jana.

Przeczytaj: Majówka na rowerze w Warszawie. Najlepsze trasy rowerowe

Wielkanoc Prawosławna w Warszawie. Święcenie koszyków w Hagia Sophia