Wielkanoc 2020: Czy możemy jechać do rodziny? Co z zakazem przemieszczania się?

2020-04-06 15:39 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Koszyk wielkanocny
Autor: silviarita/CC0/pixabay.com

Wielkanoc 2020 już w najbliższy weekend. W czasach koronawirusa wielu warszawiaków obawia się, że spędzą te święta samotnie. Czy możemy jechać do rodziny? Co na ten temat ma do powiedzenia rząd?

Wielkanoc 2020 już 12 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę. Zalecenie rządu mówi jasno – powinniśmy wychodzić z domu wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, m.in. do sklepu, czy do apteki. Nie można gromadzić się w wiele osób. Należy też unikać podróży. Czy te zalecenia obowiązują też w święta Wielkanocne? Wiele osób chce wyjechać do rodziny. Nie każdy ma ją w Warszawie. Czy w czasie gdy panuje pandemia, możemy wybrać się w podróż? Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk i minister zdrowia Łukasz Szumowski mówią jasno – powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. Rekomendacja jest jednoznaczna. Zrezygnujmy w te święta z podróży, zostańmy w domach.

Czy możemy myć samochód na myjni bezdotykowej? Co na to władze?

Obowiązujące rozporządzenie dotyczące obostrzeń w poruszaniu się działa do 11 kwietnia. Minister zdrowia nie wykluczył jednak możliwości, że wydane komunikaty zostaną wydłużone.

Mimo apeli policji ludzie są zdziwieni, że dostają mandaty. Służby odsłaniają prawdę

Zgodnie z rozporządzeniem nie powinniśmy opuszczać naszego miejsca zamieszkania, jeśli nie mamy ważnego powodu. Zamknięte są wszystkie placówki oświatowe i kulturowe. Nie możemy pójść do kosmetyczki czy fryzjera. Nie zrobimy zakupów w galerii handlowej a obiad z restauracji zjemy tylko na wynos.

Warszawski Transport Publiczny otworzył nowy Punkt Obsługi Pasażerów! Zobacz gdzie