Wojna na Ukrainie. Sztab kryzysowy w Warszawie. Sytuacja jest poważna

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Wojna na Ukrainie. Sztab kryzysowy w Warszawie. Sytuacja jest poważna

Wojna na Ukrainie. Sztab kryzysowy w Warszawie. Sytuacja jest poważna

2022-02-24 12:40

Wojna na Ukrainie. W czwartek, 24 lutego nastąpiła rosyjska inwazja na Ukrainę. W związku z tym w Warszawie trwa posiedzenie miejskiego sztabu kryzysowego - przekazał w komunikacie stołeczny ratusz. W posiedzeniu sztabu bierze udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa włodarza stolicy.

Wojna na Ukrainie. Sztab kryzysowy w Warszawie

W czwartek w związku z sytuacją na Ukrainie w Centrum Bezpieczeństwa przy ulicy Młynarskiej w Warszawie zebrał się sztab kryzysowy, na którym obecny jest prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. O godzinie 13 odbędzie się konferencja prezydenta Warszawy w tej sprawie.

CZYTAJ TEŻ: Wojna na Ukrainie. Wielki popłoch na kolei. Wszystkie bilety do Polski wyprzedane

Ukraińskie MSZ poinformowało w czwartek rano, że rosyjskie wojska z różnych kierunków atakują ukraińskie miasta, w tym od strony okupowanego Donbasu i Krymu. Nieco później ukraińskie władze podały, że kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Ukraina korzysta ze swojego prawa do samoobrony, zgodnie z prawem międzynarodowym - głosi oświadczenie ukraińskiego MSZ.

W związku z sytuacją prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju.

W galerii poniżej zdjęcia z czwartkowego protestu przed ambasadą rosyjską

Wojna na Ukrainie
Sonda
Czy Polska powinna pomóc uchodźcom z Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE