Wybierz sobie tramwaj. Urzędnicy pytają, który najfajniejszy

2019-10-24 20:13 IKR
Warszawiaku wybierz sobie tramwaj
Autor: materiały prasowe

Mieszkańcy stolicy zostali włączeni w decydowanie o tym, jak mają wyglądać nowe tramwaje, które na zlecenie stołecznego ratusza wyprodukuje firma Hyundai.

Jednak nie chodzi o wnętrze wagonów i wygodę pasażerów. O tym już zdecydowali urzędnicy. Pracownicy Tramwajów Warszawskich ustalają ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem produkcji 213 nowoczesnych, klimatyzowanych i niskopodłogowych tramwajów dla Warszawy, które do końca 2023 roku mają pojawić się na nowych stołecznych torowiskach. 

Mieszkańcy stolicy mogą się pobawić tylko estetyką i zgodnie z własnym gustem wskazać wygląd przodu nowego tramwaju.  Ratusz ogłosił właśnie sondę na ten temat. Do wyboru są trzy modele tramwajów: „drapieżny” - z kanciastym przodem, „naburmuszony”, z wysuniętym do przodu (niczym szczęka boksera) zderzakiem i najbardziej chyba pozytywny - „uśmiechnięty”, nawiązujący do dalekowschodnich pojazdów.

Wypowiadać się można do 30 października na różne sposoby: na stronie urzędu miasta, w punktach obsługi pasażerów komunikacji miejskiej, oraz na ulicach - ankieterzy staną w 10 punktach przesiadkowych stolicy m.in. przy Dworcu Wileńskim czy pl. Bankowym.

Chcemy, żeby to nie była tylko sonda internetowa, a żeby wzięło w niej udział jak najwięcej pasażerów  - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wyniki głosowania poznamy początku listopada.