Wyjątkowy film na 100-lecie Siekierek! Stworzą go sami mieszkańcy [AUDIO]

2016-04-08 19:13 Ada Kuśmierek
Siekierki
Autor: wikimedia.org Siekierki

Siekierki świętują swoje 100 urodziny! Z tej okazji z ujęć nadesłanych przez mieszkańców powstanie niezwykła produkcja o tym charakterystycznym rejonie Warszawy.

Na 100-lecie Siekierek ma powstać wyjątkowy film. O pomoc proszeni są mieszkańcy. Dom Kultury Dorożkarnia organizuje akcję nagrywania krótkich, maksymalnie 30-sekundowych filmików. Zasada jest tylko jedna - wszystkie muszą być związane z Siekierkami. 

- Siekierki to dość specyficzna przestrzeń na mapie Warszawy - mówi Asia Kocon koordynatorka akcji. - Obecnie budują się tam nowe osiedla, wprowadzają się tam ludzie wcześniej nie związani z tym miejscem. Chcemy ich poznać, zobaczyć, jak spędzają czas w swojej okolicy - tłumaczy.

Mile widziane są też oczywiście obrazy od osób, które w tym miejscu się urodziły. - Wszystkie ujęcia pojawią się w naszym podsumowującym filmie - dodaje Paulina Jóźwicka z Domu Kultury Dorożkarnia. - Może to być widok z okna, sama natura lub ludzie. Koncepcja jest zupełnie dowolna - twierdzi.

W najciekawszych miejscach uwiecznionych przez mieszkańców, profesjonalni tancerze nagrają sceny, które również pojawią się w filmie. Prace można wysyłać do 30 kwietnia na adres biuro@dorozkarnia.pl.

Tematem zajęła się Agata Sulińska:  


 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE