Wykolejenie tramwaju w Warszawie. Samochód wjechał na czerwonym pod "24"

2019-09-18 18:10 md (mdolak@grupazpr.pl)
Tramwaj wykoleił się na Woli
Autor: Agnieszka Szczepińska

Tramwaj linii 24 wypadł z torów po zderzeniu z samochodem osobowym na ulicy Młynarskiej w Warszawie. Są utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, ulica jest też zablokowana dla samochodów.

Widzisz wypadek? Zrobiłeś zdjęcia? Wyślij je na warszawa@se.com.pl

Do zdarzenia doszło około 17.30 w okolicy skrzyżowania ulicy Młynarskiej z Żytnią- poinformował Piotr Świstak z komendy stołecznej policji. - Tramwaj linii 24 zderzył się z samochodem osobowym, po czym wypadł z torów. Kierowca samochodu osobowego i motorniczy tramwaju byli trzeźwi - podkreślił.

Służby tramwajów zabezpieczyły monitoring z pojazdu. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Linia 24 jechała w kierunku centrum. Na miejscu są dwie nasze jednostki techniczne - podał Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

Utrudnienia

Na miejscu są bardzo duże utrudnienia, które mogą potrwać nawet kilkadziesiąt minut. Trwa akcja służb, które przywracają tramwaj na tory. ZTM ostrzega o objazdach składów 20, 23 i 24.

- Z powodu zablokowanego przejazdu na ul. Młynarskiej linie tramwajowe zostały skierowane na trasy zmienione: 20 - kursuje w dwóch pętlach: BOERNEROWO-KOŁO i ŻERAŃ FSO - … - Wolska – CM. WOLSKI, linie 23, 24 trasą: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Szczepińskiej

Czytaj też o sprawie śmierci 26-letniej Magdy