Zderzenie tramwajów w Warszawie. Poważny wypadek na rondzie Starzyńskiego, ranni czekali na karetkę!

2021-03-26 17:40

Dramatyczny wypadek na Rondzie Starzyńskiego w Warszawie. Zderzyły się tam ze sobą dwa tramwaje. Pędzący tramwaj linii 18 z impetem wjechał w tył tramwaju linii 41. Kilka osób zostało poszkodowanych. Według nieoficjalnych informacji, ranni czekali na karetki pogotowia, bo ze względu na epidemię koronawirusa nie było ani jednego wolnego pojazdu. Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach w komunikacji miejskiej.

Wypadek tramwajów na rondzie Starzyńskiego w Warszawie. Co się stało?

Poważny wypadek miał miejsce około godz. 16.30. Na rondzie Starzyńskiego rozpędzony tramwaj linii 18 wjechał w tył tramwaju linii 41. - Są trzy osoby poszkodowane. Kierujący byli trzeźwi - informuje st. sierż. Rafał Rutkowski, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Ruch w kierunku mostu Gdańskiego jest wstrzymany, a tramwaje zostały wysłane na objazdy.

- Na miejscu jest już nadzór ruchu, zostało wysłane także pogotowie ratunkowe - relacjonuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Trzy ranne osoby czekają na pomoc. Dwie lekko, a jedna ma uszkodzenia kręgosłupa. W całym mieście nie ma karetek. Według nieoficjalnych informacji „Super Expressu” w grę wchodziło nawet lądowanie śmigłowca LPR. Problem udało się jednak zażegnać i po dłuższym czasie na miejscu pojawiło się pogotowie. 

Na razie nie są znane przyczyny ani okoliczności zderzenia tramwajów w Warszawie. Te wyjaśni policja oraz Tramwaje Warszawskie. 

Zderzenie tramwajów w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

Aktualizacja: O godz. 17.40 przywrócono ruch w miejscu wypadku. 

Wcześniej informowaliśmy:

W związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie ronda Starzyńskiego występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 1, 6, 18, 20, 28 i 41. Tramwaje mogą być kierowane na trasy objazdowe . Linie 1 (kierunek Banacha), 6 ( kierunek Metro Młociny) , 18 (kierunek PKP Służewiec), 28 (kierunek Piaski) i 41 (kierunek PKP Służewiec) są kierowane przez most Śląsko-Dąbrowski.

Kierowanie linii 1 kierunek Banacha : … - Starzyńskiego - Jagiellońska - Al.Solidarności - Okopowa - … . Linie 6 i 28 kierunek Metro Młociny / Piaski: … - Targowa - Al.Solidarności - Al.Jana Pawła II - …. Linia 41 kierunek PKP Służewiec: … - Starzyńskiego - Jagiellońska - Al.Solidarności - Al.Jana Pawła II .

W związku z wstrzymanym ruchem tramwajów na moście Gdańskim kierunek zachód , autobusy linii 500 zatrzymują się na każdym przystanku na odcinku rondo Starzyńskiego – rondo Radosława .

Trwa uruchamianie autobusowej linii Z kursującej na trasie : rondo Starzyńskiego 01 - Starzyńskiego - Słomińskiego - rondo ,,Radosława” 03.

Niedługo tramwajem pojedziesz na Nowy Dwór
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE