Zabójstwo na plebanii w Warszawie. Podejrzany brał narkotyki!

2019-09-08 16:48 AC
Zabójstwo na plebanii w Warszawie. Podejrzany brał narkotyki!
Autor: Google Street View

Jan B., były rugbysta Legii Warszawa, który jest podejrzany o zabicie 65-letniego mężczyzny na plebanii, brał narkotyki. Tak wynika z danych przekazanych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Informację o wynikach badań toksykologicznych podejrzanego Jana B. ujawnił TVN Warszawa. 

- Z opinii biegłego wynika, iż we krwi podejrzanego Jana B. stwierdzono obecność tetrahydrokanabinolu, jest on głównym składnikiem psychoaktywnym produktów ziela konopi innych niż włókniste, oraz jego metabolitów - przekazał Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tetrahydrokannabinol, popularnie THC to główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach. Prokuratura wciąż sprawdza, czy mężczyzna w chwili dokonania zabójstwa był poczytalny. Sam Jan B. nie przyznaje się do winy - twierdzi, że nie pamięta zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia. Do budynku parafii świętego Augustyna wszedł agresor, który zaatakował przebywającego tam 65-latka. Mężczyzna miał przygotowywać się do spowiedzi. Został przewieziony do szpitala, ale nie udało się go uratować. Zaatakowany został także ksiądz, który doznał licznych obrażeń twarzy. Chwilę po zatrzymaniu, napastnik również stracił przytomność i trafił do szpitala.