Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

i

Autor: materiały prasowe Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Zapowiedź Trzaskowskiego. Ważna decyzja dla warszawiaków

2021-08-06 18:45

Warszawiacy się szczepią. Już ponad 63 proc. mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Od soboty w stolicy czynny będzie kolejny punkt, w którym będzie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 od ręki, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji. Tym razem weekendowy punkt szczepień powstanie w samym sercu Warszawy - przed Pałacem Kultury i Nauki.

- W Warszawie już ponad 63 proc. mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. To drugi wynik w Polsce. Ale przed nami wciąż sporo pracy. Nie dajmy się epidemii. Szczepmy się. To teraz najważniejsze - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Największy odsetek osób w pełni zaszczepionych jest w Podkowie Leśnej w powiecie grodziskim na Mazowszu. Tam zaszczepionych jest 2436 osób, czyli 64 proc. Mieszkańców. Dla porównania w Warszawie w pełni zaszczepionych jest 1 134 109 osób, czyli 63,2 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Poznań - 330 725 osób, czyli 62,1 proc.

Z kolei najmniej zaszczepionych jest w gminie Czarny Dunajec w powiecie nowotarskim w Małopolsce. Jedynie 17,8 proc.

Władze Warszawy dają mieszkańcom kolejną możliwość szybkiego przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Od soboty, 7 sierpnia, zacznie działać kolejny wakacyjny punkt szczepień przeciw COVID-19, który tym razem stanie pod Pałacem Kultury i Nauki w rejonie stacji metra Centrum i dworca Warszawa Śródmieście. Punkt będzie działał w soboty i niedziele w godz. w godz. 9-20.

- Aktualna sytuacja pandemiczna nie uśpiła naszej czujności - wręcz przeciwnie. Staramy się jak najlepiej przygotować przed kolejną falą koronawirusa i nowymi mutacjami dlatego cały czas staramy się docierać do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Nowy punkt w samym centrum Warszawy to okazja, żeby otrzymać szczepionkę od ręki, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji - podkreśla Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Pozostałe wakacyjne punkty szczepień działają w weekendy:

  • w Centrum Nauki Kopernik w godz. 12-17 (punkt uruchomiony jest w holu głównym po lewej stronie od wejścia do centrum)
  • przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a) w godz. 12-19
  • na terenie warszawskiego zoo (nieopodal budynku hipopotamiarni) w godz. 11-17
  • na terenie Parku Wodnego Moczydło w godz. 11-19

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). Co więcej, we wszystkich lokalizacjach na miejscu obecny jest lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19?
Ceny warzyw i owoców szokują! Kupujący oburzeni