Zostawiła pożegnalny list i postanowiła umrzeć. Za ścianą spali jej rodzice

i

Autor: Shutterstock Zostawiła pożegnalny list i postanowiła umrzeć. Za ścianą spali jej rodzice

Przerażająca historia

Zostawiła pożegnalny list i postanowiła umrzeć. Za ścianą spali jej rodzice

2023-01-04 12:14

Każda sekunda była na wagę złota, gdy mieszkaniec Skierniewic otrzymał od swojej znajomej wiadomość SMS-em, z której wynikało, że 28-latka postanowiła popełnić samobójstwo. Jak się okazało, kobieta zostawiła pożegnalny list i zażyła duże ilości środków depresyjnych, które popiła alkoholem. Gdy 28-latka próbowała zakończyć swoje życie, za ścianą spali jej rodzice.

Dramatyczna akcja ratunkowa

W poniedziałek, 2 stycznia, tuż przed północą mł. asp. Michał Sobol, pomocnik dyżurnego gostynińskiej policji, odebrał bardzo niepokojące zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Mieszkaniec Skierniewic powiadomił służby, że otrzymał od swojej znajomej wiadomość SMS-em, z której wynikało, że 28-latka żegna się z nim i chce popełnić samobójstwo. Sytuacja była niezwykle poważna.

- Mężczyzna nie znał dokładnego miejsca zamieszkania znajomej, znał tylko numer telefonu komórkowego do kobiety - poinformował mł. asp. Paweł Klimek z policji w Gostyninie.

Mł. asp. Michał Sobol natychmiast zaczął ustalać adres kobiety, a w międzyczasie próbował nawiązać z nią kontakt telefoniczny. Nie było to proste. Funkcjonariusz doskonale wiedział, jak wielka odpowiedzialność za ludzkie życie na nim spoczywa oraz że niewłaściwie poprowadzona rozmowa może tylko pogorszyć sytuację.

- Kobieta po kilku sygnałach odebrał telefon, potwierdziła, że zażyła duże ilości środków depresyjnych, które popiła alkoholem. 28-latka z trudem odpowiadała na zadawane pytania, nie chciała kontynuować rozmowy, była ospała i wpół przytomna. Po kilku minutach rozmowy powiedziała, że zamieszkuje wspólnie z rodzicami, jednak nie chce ich obudzić – przekazał mł. asp. Paweł Klimek.

Pomoc przyszła na czas

Na szczęście policjantowi udało się namówić kobietę do obudzenia swoich rodziców i przekazania im telefonu. Po ustaleniu adresu funkcjonariusz skierował na miejsce patrol gostynińskiej policji oraz pogotowie ratunkowe.

- Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy. 28-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego została zabrana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy - poinformował mł. asp. Paweł Klimek. - Na miejscu w pokoju kobiety został znaleziony list pożegnalny, w którym 28-latka dziękowała i żegnała się z poszczególnymi członkami rodziny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz zaangażowaniu policjanta nie doszło do tragedii – dodał.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Nasi Partnerzy polecają