Za 10 sztuk uszek do barszczu u Magdy Gessler zapłacisz 70 zł! Anna Korcz tańsza, ale i tak mało kogo stać na takie luksusy

2023-12-05 14:25

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta – wielu z nas już nuci tę zimową melodię. Za nieco mniej niż miesiąc zasiądziemy do świątecznego stołu, uginającego się pod ciężarem pysznych potraw. Niestety, nie każdy ma czas na ich przygotowanie. Wtedy ratunkiem są gotowe dania z restauracji. Anna Korcz (55 l.) i Magda Gessler (70 l.) proponują już gotowe zestawy. Nie jest to jednak rozwiązanie tanie. Sprawdziliśmy!

Trzeba pamiętać, że potrawy sygnowane znanym nazwiskiem nigdy nie należały do tanich. Wysoka inflacja, rosnące koszty utrzymania lokali, pensje dla pracowników - to wszystko sprawia, że ceny rosną z roku na rok. Ile w takim razie zapłacimy za przykładowe dania wigilijne?

Ile kosztują potrawy u Magdy Gessler i Anny Korcz?

Zupa grzybowa z łazankami u gwiazdy „Na Wspólnej” kosztuje 65 zł za litr, gospodyni „Kuchennych rewolucji” za 900 ml życzy sobie 83 zł. Pierogi z kapustą i grzybami u Magdy Gessler kosztują 51 zł za 5 sztuk, czyli ponad 10 zł za jedną szt. Zdecydowanie korzystniej wypada oferta Korcz. Za 65 zł dostaniemy cały kilogram. Trudno także wyobrazić sobie święta bez czerwonego barszczu z uszkami. Za zupę zapłacimy: 40 zł za litr u Korcz oraz 65 zł za 900 ml u Gessler. Co z uszkami? Tutaj nasze gwiazdy zaszalały. U tej pierwszej kosztują 90 zł za kilogram, a u drugiej… 70 zł za 10 sztuk!

I chociaż od patrzenia na zdjęcia tych potraw cieknie ślinka, wygląda na to, że taniej będzie przygotować potrawy samodzielnie w domu. Przy kolacji wigilijnej dla kilkunastu osób może się bowiem okazać, że pensja nie wystarczy na to, by zastawić stół. Do tego dochodzą jeszcze prezenty. Zwariować (i zbankrutować) można.

Polecamy galerię: Magda Gessler i Anna Korcz - drogie święta u gwiazd TVN

PSYCHOTEST. Którą gwiazdą jesteś? Perfekcyjna jak Gosia Rozenek, czy wybuchowa jak Magda Gessler?

Pytanie 1 z 8
Najczęściej ubierasz się w:
Nasi Partnerzy polecają