Agnieszka Holland dostanie nagrodę w Watykanie! "Zielona granica" uhonorowana

2023-09-27 8:57

Znany krytyk filmowy Tomasz Raczek poinformował o kolejnej nagrodzie dla "Zielonej granicy" w reżyserii Agnieszki Holland. Tym razem kontrowersyjny w Polsce film otrzyma specjalne wyróżnienie w Watykanie. Odbędzie się to na festiwalu Tertio Millennio Film Fest.

Ta scena w filmie Holland przejdzie do historii. Zielona granica uderza w polskich żołnierzy?! Szokujące

i

Autor: Agata Kubis/Materiały prasowe

Ceremonia wręczenia nagrody Fuoricampo odbędzie się 13 listopada w Filmotece Watykańskiej. Agnieszka Holland została doceniona za film, który potrafił "wskrzesić i wyrazić poszukiwanie najgłębszego sensu życia oraz wstrząsnąć sumieniami poprzez ujawnienie tego, co w cieniu i wydobycie na światło tego, co można odkryć w ludzkiej duszy poza ekranem". Patronem festiwalu w Rzymie jest m.in. wchodzące w skład Kurii Rzymskiej Dykasterie ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej i ds. Kultury i Edukacji. 

O nagrodzie dla "Zielonej granicy" przyznanej w Watykanie wypowiedział się już rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. - Z tego co wiem, papież Franciszek również nie jest krytykiem filmowym, a urząd papieski jest nieomylny wyłącznie w kwestiach wiary. Filmoznawstwo się do nich nie zalicza - powiedział Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Przypomnijmy, że Agnieszka Holland o swoim filmie mówiła ostatnio w "Kropce nad i" u Moniki Olejnik i w show Kuby Wojewódzkiego w TVN.

Agnieszka Holland odpowiada na krytykę „Zielonej granicy”. „Zrobiłam film z miłości do Polski”

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani
Sonda
Czy wybierasz się obejrzeć film "Zielona Granica"?
Listen on Spreaker.