Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

i

Autor: Mucha/facebook Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

To była straszna śmierć

Aktor z serialu "Czterej pancerni i pies" spłonął we własnym domu! Nowe fakty o tragicznym pożarze

2023-03-27 15:22

To była okropna śmierć. Piotr Wysocki (†86 l.) spłonął żywcem w pożarze. Aktor znany z filmu "Popioły" czy serialu "Czterej pancerni i pies" tragicznie zmarł w niedzielę we własnym domu. I choć Ochotnicza Straż Pożarna robiła co mogła, by poskromić płomienie, mężczyzny nie udało się uratować. Mamy nowe informacje.

Piotr Wysocki od kilkunastu lat mieszkał w niewielkim, skromnym domu znajdującym się w miejscowości Trzciniec na Lubelszczyźnie. Mężczyzna wiódł spokojne, emeryckie życie. Niestety w niedzielę doszło do tragedii. Drewniana chata mężczyzny zaczęła się palić. Mężczyzna był w środku.

Jak dowiedział się "Super Express" strażacy o tym, że pali się dom dowiedzieli się dwie minuty po godzinie 8 rano. - Do pożaru skierowano 8 zastępów, w akcji ratunkowej brało udział 30 strażaków - usłyszeliśmy.

OSP była na miejsc po godz. 8

Na miejscu błyskawicznie pojawiła się straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Aby dostać się do środka, strażacy musieli wyważyć drzwi. W domu było czarno od gęstego, gryzącego dymu. Ogień nie buchał wielkim płomieniem, bardziej tlił się tu i ówdzie. Mimo to ciało aktora było już zwęglone.

- Z naszych informacji wynika, że w budynku przebywała jedna osoba - informuje asp. sztab. Edyta Żur z policji w Opolu Lubelskim. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci i śledczy, którzy zechcą wyjaśnić przyczynę tragedii.

Syn potwierdził śmierć aktora

Oficjalnie tożsamość zmarłej osoby potwierdzi badanie DNA, jednak już po południu Piotra Wysockiego pożegnał jego syn, Jan Niewiada-Wysocki:

Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata – napisał w mediach społecznościowych.

13 kwietnia Piotr Wysocki skończyłby 87 lat. Artysta był związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

Halina Kowalska ma długi. Komornik puka do jej drzwi w Skolimowie: Błagam o pomoc