Wiadomo już, kto podał Baldwinowi naładowaną broń! Chwilę potem doszło do tragedii!

2021-10-24 13:27
Alec Baldwin
Autor: Instagram Alec Baldwin

Na planie filmu "Rust" doszło do tragedii. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby: jedna z nich nie żyje, drugą przewieziono do szpitala. Roztrzęsiony aktor był w ciężkim szoku i płakał. Nie był świadomy, że w pistolecie, który mu podano jako rekwizyt, znajdowała się amunicja. Właśnie upubliczniono sądowe akta w tej sprawie. Wiadomo już, kto podał Baldwinowi naładowany pistolet!

W piątek do polskich mediów dotarły informacje o dramacie na planie westernu "Rust". Grający w produkcji Alec Baldwin przypadkowo postrzelił dwie osoby. 42-letnia Hayna Hutchins, szefowa zdjęć zmarła po przewiezieniu do szpitala University of New Mexico w wyniku odniesionych obrażeń. Jeden ze świadków tego wydarzenia w rozmowie z  Showbiz411 ujawnił, że Alec Baldwin był w ciężkim szoku.

- Dlaczego wręczono mi naładowaną broń?! Przez wszystkie lata pracy nigdy nie dostałem naładowanej broni! - krzyczał roztrzęsiony i zapłakany aktor.

Obrażenia odniósł też Joel Souza. Reżyser wyszedł już ze szpitala.

NIE PRZEGAP: Jest afera po "The Voice of Poland"! Przez to co wyprawiała Sylwia Grzeszczak UCIERPIAŁA Karolina?!

Właśnie upubliczniono akta sądowe z ustaleniami śledczych. Raport szczegółowo opisuje dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się w czwartek 21 października. Biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe złożyło wniosek o przeszukania rancza, na którym kręcono film. Zabezpieczono i zbadano strój Aleca Baldwina, pistolet, z którego padł śmiertelny strzał i wszystko, co znalazło się na planie.

Z ustaleń śledczych wynika, że pistolet był jednym z trzech, które Hannah Gutierrez, płatnerz filmu zostawiła na wózku z rekwizytami. Wiadomo już, że to Dave Halls, asystent reżysera, podał Baldwinowi broń. Mężczyzna nie był świadomy, że jest naładowana ostrą amunicją.

- To jest zimna broń - powiedział wręczając Baldwinowi pistolet.

Przez dramat, jaki rozegrał się na planie, w amerykańskich mediach odżyła dyskusja dotycząca bezpieczeństwa kręcenia filmów, w których użyta ma być broń. Powrócił temat podobnej tragedii z 1993 roku, gdy na planie zginął Brandon Lee. Syn legendarnego Bruce Lee został postrzelony podczas kręcenia filmu.

NIE PRZEGAP: Widzieliśmy z bliska twarz 54-letniej Małgorzaty Foremniak! Koniec spekulacji, nieprawdopodobne

Sonda
Czy Alec Baldwin powinien ponieść konsekwencje śmierci koleżanki z planu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE