Andrzej Kopiczyński wielki aktor, skromna mogiła

i

Autor: DECK Andrzej Kopiczyński wielki aktor, skromna mogiła

Andrzej Kopiczyński ma nowy grób! Mogiła "Czterdziestolatka" przez 5 lat budziła niesmak

2021-10-10 7:46

Szok na Starych Powązkach w Warszawie! Andrzej Kopiczyński doczekał się nagrobka z prawdziwego zdarzenia. Aktor do tej pory miał bardzo skromny grób, wysypany żwirek, kamienie oraz drewniany krzyż, który już raz był zmieniany. Teraz mogiła słynnego "Czterdziestolatka" nabrała nowego, podniosłego charakteru.

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego znajduje się w starej części cmentarza Powązkowskiego. Otaczają go stare i zabytkowe nagrobki. Przez niemal pięć lat, mogiła aktora kłuła w oczy osoby, które przechadzały się po Starych Powązkach. Najpierw grób wyglądał strasznie, widać było płyty, które nie były niczym przykryte. Potem zakryto je iglastymi gałązkami. W końcu córka Kopiczyńskiego zdecydowała się na zmianę charakteru grobu, który został otoczony kamieniami. Pojawił się żwirek i zdjęcie aktora. Było widać, że mogiła jest często odwiedzana, nie brakowało na niej zniczy i świeżych kwiatów. Jednak spacerowiczom ciągle nie podobało się, że kultowy aktor nie ma nagrobka.

Bardzo skromny grób "Czterdziestolatka". Kopiczyński wciąż nie doczekał się nagrobka [GALERIA]

Tuż przed 5. rocznicą śmierci Andrzeja Kopiczyńskiego, która przypada w środę, 13 października, na grobie aktora pojawił się zaskakujący nagrobek. Przedstawia on rodzaj kapliczki leśnej, białą rzeźbę drzewa, w której znajduje się postać Chrystusa. Na dole znajduje się natomiast usypana ziemia. Jako pierwszy nowy grób "Czterdziestolatka" umieścił na swoich stronach społecznościowych warszawski przewodnik Łukasz Kulej z ABC Warszawy. Na razie nie wiadomo, kto jest autorem nagrobka i czy to córka go sfinansowała. Kilka lat temu pytana o grób ojca mówiła, że nie chce pieniędzy od rządu.

Zdania internautów, co do nagrobka Andrzeja Kopiczyńskiego mocno są podzielone. Większości taki grób na Starych Powązkach się nie podoba.

Córka Kopiczyńskiego nie chce od rządu pieniędzy na grób ojca. Ma ważny powód

Sonda
Podoba Ci się nowy grób Andrzeja Kopiczyńskiego?
Nie są pochowani z żonami. Kopiczyński, Karewicz, Kłosowski, Jaruzelski. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają