Bulwersujące plotki o ojcu Elżbiety Sommer! Mówili, że tatą Pani Chmurki jest najważniejszy człowiek w Polsce

2023-12-08 13:29

Elżbieta Sommer nie żyje. Legendarna pogodynka TVP zmarła 7 grudnia, mając 87 lat. Jeszcze gdy pracowała w Telewizji Polskiej, na korytarzach przy ulicy Woronicza krążyły bulwersujące, całkowicie absurdalne, plotki o jej ojcu. Ludzie mówili, że tatą Pani Chmurki jest najważniejszy człowiek w Polsce - I sekretarz KC PZPR Bolesław Bierut. Elżbieta Sommer wyjaśniła, skąd wzięły się te pozbawione sensu opowieści.

Elżbieta Sommer, pani Chmurka

i

Autor: TVP/YouTube Elżbieta Sommer, pani Chmurka

Elżbieta Sommer nie żyje - taką wyjątkowo smutną wiadomość przekazał zięć słynnej Pani Chmurki Jerzy Kozak. Legendarna pogodynka pracowała w TVP od 1957 roku, a prognozę pogody prowadziła przez 41 lat. W 2004 roku nagle odeszła na emeryturę i usunęła się z życia publicznego. Przez ogromną część życia Elżbiecie Sommer towarzyszyła pewna paskudna plotka, która dotyczyła jej ojca, który jej ojcem... nie był. Złośliwi często wykorzystywali te bulwersującą plotkę przeciwko Pani Chmurce i opowiadali niestworzone historię o tym, jakoby prezenterka miała zawdzięczać karierę I sekretarzowi KC PZPR. Skąd w ogóle wzięła się plotka o Elżbiecie Sommer i Bolesławie Bierucie? 

Pani Chmurka wyjaśniła to w jednym z wywiadów. - W szpitalu wojskowym, gdzie pracował opiekujący się mną lekarz, rodziłam córeczkę. "Kto to jest ta pani, co ma takie dobre warunki w izolatce?" - pytały pacjentki. Salowa wypaliła: "To córka Bieruta". I to poszło w Polskę - śmiała się po latach z absurdalnej sytuacji Elżbieta Sommer, choć zapewne czasami nie było jej do śmiechu, gdy różni zawistni pracownicy TVP sugerowali, że dostała posadę, dlatego, że jest "córką Bieruta". 

Zobacz naszą galerię: Nie żyje Elżbieta Sommer

Listen on Spreaker.