Nie żyje Elżbieta Sommer, słynna Pani Chmurka. Była prawdziwą legendą TVP czasów PRL i lat 90.

2023-12-07 20:23

Nie żyje Elżbieta Sommer, ikona TVP czasów PRL i lat 90. Słynna Pani Chmurka miała 87 lat. W telewizji pracowała niemal 50 lat (od 1957 do 2004 roku). Prognozy pogody, które prowadziła najpierw po "Dzienniku Telewizyjnym", a potem po "Wiadomościach" do dziś z sentymentem wspominane są przez widzów. O śmierci Elżbiety Sommer poinformował na Facebooku jej zięć.

Nie żyje Elżbieta Sommer, legendarna Pani Chumrka z TVP. - Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka, Elżbieta Sommer - napisał Jerzy Kozak, zięć ikony TVP czasów PRL i lat 90. Elżbieta Sommer do TVP trafiła w 1957 roku, mając zaledwie 20 lat. Jako pogodynka pracę zaczęła sześć lat później. W odróżnieniu od współczesnych prezenterek prognozy pogody, Elżbieta Sommer była fachowo przygotowana do swojejroli. Pracowała nawet w  Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Studiowała także na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. - Zawsze starałam się rzeczowo i przystępnie wytłumaczyć widzom zmiany zachodzące w przyrodzie. Bez zbędnego show - tak w jednym z wywiadów Pani Chmurka mówiła o swojej misji w TVP.

Nie przegap: Bulwersujące plotki o ojcu Elżbiety Sommer! Mówili, że tatą Pani Chmurki jest najważniejszy człowiek w Polsce

W 2004 roku Elżbieta Sommer w wieku 68 lat przeszła na emeryturę i tym samym w TVP skończyła się pewna epoka. Widzowie nie mogli pogodzić się z jej odejściem, bo Pani Chmurka mimo upływu lat ciągle na wizji prezentowała się znakomicie. Od czasu przejścia na emeryturę o Elżbiecie Sommer słuch o właściwie zaginął. Legendarna prezenterka TVP nie pojawiała się na ścinakach i imprezach branżowych. 

Czytaj też: Specjalny komunikat TVP po śmierci Elżbiety Sommer. Łzy cisną się do oczu! "Pamiętajmy"

Listen on Spreaker.