Cleo skrytykowana za loty prywatnym samolotem. Gwiazda odpowiedziała na zarzuty! "To nie odrzutowiec"

2022-08-05 17:28

Cleo (39 l.) to piosenkarka, której rozpoznawalność przyniósł hit "My Słowianie", który nagrała razem z Donatanem (38 l.). Gwiazda jest obecnie w trasie po Polsce. Na miejsca koncertów czasami dolatuje samolotem, co chętnie pokazuje w mediach społecznościowych. Oburzeni internauci zarzucili Cleo brak świadomości ekologicznej. Wokalistka opublikowała oświadczenie na Facebooku.

Cleo skrytykowana za loty prywatnym samolotem

i

Autor: AKPA/Niemiec, Facebook/CjakCLEO

Cleo to wokalistka i autorka tekstów, która zyskała ogólnopolską rozpoznawalność za sprawą hitu "My Słowianie", który nagrała razem z Donatanem. Piosenkarka jest aktywna w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie obserwuje ją milion osób.

Obecnie kobieta jest w trasie po Polsce. Na miejsca koncertów czasami dolatuje prywatnym samolotem lub helikopterem. Jak się okazuje, są to stosunkowo małe odległości, które można pokonać samochodem w dwie godziny. Nic dziwnego, że internauci nie przyjęli tej informacji z entuzjazmem. Spalanie paliwa w samolotach powoduje wydzielanie ogromnych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Ten szkodliwy gaz narusza warstwę ozonową Ziemi, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia globalnego ocieplenia.

W komentarzach możemy przeczytać:

Cóż za świadomość ekologiczna....

Polska tak wielka, że transport lądowy nie daje rady

Serio ze Świnoujścia do Koszalina potrzebny jest samolot?

Super, dzięki Cleo, że zabijasz nas latając prywatnym samolotem na odległości, które bez problemu można przejechać samochodem generującym o wiele mniej zanieczyszczeń.

Gwiazda postanowiła odnieść się do zarzutów na swoim profilu na Facebooku. Podkreśliła, że maszyna, którą podróżuje to nie "odrzutowiec", jak podały niektóre portale, lecz lekki samolot śmigłowy. Dodała również, że używa go wtedy, gdy konieczne jest pokonanie kilkuset kilometrów w ciągu kilku godzin między koncertami.

Kochani! W mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje, że zupełnie bez powodu podróżuję prywatnym samolotem na małe odległości i że jest to szkodliwe dla środowiska. Pragnę poinformować, że:

1. Nigdy nie wybieram samolotu, jeśli nie muszę pokonać minimum kilkuset kilometrów w ciągu kilku godzin między koncertami. Podawanie informacji, że latam wszędzie wedle mojej rozpiski koncertowej, jest bzdurą. Na co dzień podróżuję busem koncertowym, który jest dużo wygodniejszym i tańszym sposobem transportu.

2. Samolot, którym zdarza mi się latać, to nie odrzutowiec tylko lekki samolot śmigłowy, który spala na godzinę lotu ok. 14 litrów benzyny i pokonuje w tym czasie 200km, przeliczając na spalanie "samochodowe" będzie to 7,0 l/100km. Myślę, że jest to dobry wskaźnik.

3. Ekologia jest dla mnie bardzo ważna i dbam o nią na miarę moich możliwości. Nie róbmy "polowania na czarownice" używając ekologii do innych celów, niż świadoma dbałość o naszą planetę. Emitujmy zatem z umiarem nasze osądy i oceny innych, a świat będzie zdrowszy.

Myślicie, że te słowa uspokoją jej fanów?

Zobacz w naszej galerii, jak wygląda dom Cleo!

Szybkie pytania - Cleo
Sonda
Lubisz muzykę Cleo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany