Dramat Agaty Młynarskiej. Traci wzrok przez sterydy

2018-11-23 6:10
Młynarska traci wzrok od leków na jelita
Autor: redakcja se

Agata Młynarska (53 l.) ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Przewlekła choroba jelit, na którą cierpi, powoduje, że musi przyjmować leki sterydowe. Niestety te znacznie pogorszyły jej wzrok. Dziennikarka musiała już zmieniać okulary ma mocniejsze i boi się, co będzie dalej. W dodatku wciąż bardzo cierpi fizycznie.

Wydawało się, że najgorsze już za nią. Agata Młynarska w 2013 r. nagle trafiła do szpitala. Wykryto wtedy u niej przewlekłe nieswoiste zapalenie jelit, czyli chorobę Leśniowskiego-Crohna. Dziennikarka zaczęła leczenie, zmieniła tryb życia, a przede wszystkim dietę. Niestety, w lipcu tego roku nagle trafiła do szpitala i jak sama mówi, walczyła w nim o życie. Jej organizm był skrajnie odwodniony.

– Ta choroba jest nieprzewidywalna. Byłam na fajnych krótkich wakacjach, gdzie się genialnie czułam, i nagle obudziłam się rano z potwornym bólem brzucha, z wymiotami – opowiedziała Młynarska w programie „36,6”. – Walczyłam o życie... Pani doktor, która wiedziała już, jak mnie leczyć, dała mi szybki pakiet leczeniowy. Niestety, znajduje się w nim sterydoterapia – opisała wszystko dziennikarka.

Niestety, sterydy, które są jedynym wybawieniem przy chorobie Młynarskiej, powodują spustoszenie w jej organizmie i pogarszają pracę innych narządów.

– To jest coś morderczego. Reaguję na te sterydy okropnie. Niszczą naczynia krwionośne – zdradza Agata i dodaje, że przez sterydy dzieje się też najgorsze, gwiazda ślepnie: – Ja mam coraz mocniejsze szkła okularów. W tej chwili mam już denka od butelek... Okulary to mój ratunek – wyznaje dziennikarka.

Na leki Młynarska wydaje miesięcznie ponad 1000 zł. Ma jednak nadzieję, że niedługo będzie mogła kupić steryd, który nie będzie powodował dalszego ślepnięcia.

Życzymy zdrowia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE